Średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Volvo FL 4x4 GBA 3/16, zakupiony w ramach realizacji zadania publicznego pod nazwą „zapewnienie gotowości bojowej jednostki ochrony przeciwpożarowej włączonej do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego”, przy współfinansowaniu środków krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego oraz środków własnych gminy Fredropol, został przekazany strażakom ochotnikom w niedzielę, 25 września.
W uroczystości przekazania pojazdu udział wzięli m.in.: Mariusz Śnieżek – wójt gminy Fredropol, Marek Kuchciński – poseł na Sejm RP, Piotr Pilch – wicemarszałek województwa podkarpackiego, st. bryg. Daniel Dryniak – zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, st. bryg. Bogusław Szczurko – komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu, bryg. Grzegorz Latusek – dowódca jednostki[paywall] ratowniczo-gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu, w imieniu starosty przemyskiego – Małgorzata Chomycz-Śmigielska – kierownik biura zarządzania kryzysowego i ochrony ludności starostwa powiatowego, Józef Gierczak – przewodniczący rady gminy wraz z radnymi oraz strażacy ochotnicy z Kniażyc, Młodowic, Kupiatycz i Fredropola. Aktu poświęcenia pojazdu dokonał ks. Zbigniew Kołodziej – proboszcz parafii pw. Narodzenia NMP w Fredropolu.

fot.UG Fredropol
Nowy strażacki nabytek poświęcił ks. Zbigniew Kołodziej –- proboszcz parafii pw. Narodzenia NMP we Fredropolu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze