To, że z jarosławskiego „Kopernika” wyszło wielu znamienitych absolwentów, nie ulega wątpliwości. Czesław Mączyński, Mieczysław Orłowicz, Antoni „Monter” Chruściel, Edward Stanowski czy ks. bp Jerzy Mazur to tylko niektóre z nazwisk wartych zapamiętania.
Grono pedagogiczne I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu, chcąc w dalszym ciągu zwracać się ku wybitnym absolwentom, zdecydowało o utworzeniu Złotej Księgi Absolwentów I LO, do której wpisani będą ci, którzy na stałe zapisali się w historii „Kopernika”.
Uchwałą Rady Pedagogicznej na kartach księgi zostały zapisane nazwiska sześciorga absolwentów rocznika 2023, którzy uzyskali na świadectwie ukończenia szkoły średnią ocen 5,00 lub wyższą oraz wzorową ocenę z zachowania.
Jak poinformowała społeczność I LO w Jarosławiu, wśród nich znaleźli się: Hubert Dołemski – stypendysta prezesa rady ministrów w roku szkolnym 2019/2020; laureat III stopnia XV Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” w zakresie fizyki w roku szkolnym 2021/2022; laureat III stopnia XVI Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” w zakresie fizyki w roku szkolnym 2022/2023, Ewa Głuszyk – stypendystka Zarządu Województwa Podkarpackiego „Nie zagubić talentu” za osiągnięcia artystyczne w roku szkolnym 2022/2023, Mateusz Kornaga – stypendysta Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2022/2023; stypendysta ministra do spraw oświaty i wychowania w roku szkolnym 2022/2023; stypendysta Zarządu Województwa Podkarpackiego „Nie zagubić talentu” w roku szkolnym 2022/2023; laureat Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności w roku szkolnym 2022/2023; laureat XV Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” w latach 1531–1683. Od Obertyna do Wiednia” w roku szkolnym 2021/2022; laureat Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie w roku szkolnym 2021/2022; laureat Olimpiady Wiedzy o III RP w roku szkolnym 2021/2022; finalista Olimpiady Wiedzy Historycznej w roku szkolnym 2021/2022 i 2020/2021, Dominik Kotyla – finalista XXXVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej w roku szkolnym 2021/2022, Szymon Mędrala – stypendysta prezesa rady ministrów w roku szkolnym 2021/2022; laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Janie Pawle II w roku szkolnym 2020/2021 oraz Piotr Pawełek – laureat Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności w roku szkolnym 2022/2023; finalista Olimpiady Wiedzy Historycznej w roku szkolnym 2021/2022 i 2020/2021.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze