W Przemyślu odbyły się warsztaty szkoleniowe w zakresie zarządzania kryzysowego, zorganizowane przez 20. Przemyską Brygadę Obrony Terytorialnej. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych oraz jednostek samorządowych z województwa podkarpackiego, w tym reprezentanci powiatów m.in.: przemyskiego, jarosławskiego i lubaczowskiego, a także przedstawiciele miast tego regionu.
Warsztaty miały na celu doskonalenie umiejętności współdziałania i koordynacji działań w sytuacjach kryzysowych, które w obliczu współczesnych wyzwań stają się coraz bardziej istotne.
– Współczesny świat wymaga od nas doskonałego przygotowania na różne kryzysy – zarówno naturalne, jak i te wywołane przez człowieka. Warsztaty umożliwiły wymianę doświadczeń i dobrych praktyk pomiędzy przedstawicielami samorządów oraz służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo. Skuteczna współpraca na poziomie lokalnym i regionalnym jest fundamentem zapewnienia poczucia bezpieczeństwa mieszkańcom naszego województwa
Reklama
– powiedział przedstawiciel 20. Przemyskiej BOT[paywall].
Poruszone podczas warsztatów tematy dotyczyły m.in.: metod współdziałania, sposobów efektywnej koordynacji oraz planowania działań na wypadek przyszłych zagrożeń.
– Dzięki tej inicjatywie uczestnicy pogłębili wiedzę i umiejętności potrzebne do skutecznego zarządzania sytuacjami kryzysowymi, a także lepszego przygotowania do współpracy w obliczu potencjalnych wyzwań. Wymieniono się także doświadczeniami, zdobytymi przez poszczególne służby podczas działań ratowniczych i neutralizujących skutki zaistniałego kryzysu wywołanego przez katastrofę naturalną przynoszącą negatywne skutki dla większej społeczności
Reklama
– podsumował rzecznik prasowy przemyskiej brygady ppor. Rafał Laska.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze