Reklama

Udawała dyplomatkę. Kartę dostała od znajomego

07/11/2025 12:58

W piątek, 31 października, do odprawy w drogowym przejściu granicznym w Budomierzu zgłosiła się 47-letnia obywatelka Ukrainy. Do kontroli okazała nie tylko ukraiński paszport, ale i kartę dyplomatyczną, która wzbudziła podejrzenie funkcjonariuszy.

Dokument został rzekomo wydany przez Konsulat Bangladeszu w Gruzji. W wykryciu fałszerstwa pomógł specjalistyczny sprzęt oraz doświadczenie mundurowych pełniących służbę na granicy. Jak potwierdził rzecznik prasowy BiOSG, por. SG Piotr Zakielarz, kobieta ie posiadała innych dokumentów potwierdzających zatrudnienie jako dyplomata i finalnie przyznała, że kartę dostała od znajomego z Gruzji, by pomagała jej omijać kolejki na przejściach granicznych.

– Cudzoziemkę przesłuchano, a w sprawie prowadzone są dalsze czynności

Reklama

– poinformowały służby. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama