Reklama

Ujęli obywateli Turcji i organizatorów nielegalnego przekroczenia granicy

05/12/2021 09:21

Patrol Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej z placówki w Medyce, wyposażony w kamery termowizyjne, zauważył 2 osoby, które pod osłoną nocy usiłowały przekroczyć granicę z Ukrainy do Polski w miejscu niedozwolonym.

Cudzoziemcy nie wiedzieli, że każdy ich ruch jest monitorowany i rejestrowany przez mundurowych. Turcy w wieku 31 i 37 lat byli zaskoczeni zatrzymaniem. Tylko 1 z nich miał przy sobie paszport.

Szybko podjęte działania graniczne doprowadziły do ujęcia organizatorów nielegalnego przekroczenia granicy. Dwaj mężczyźni (bezpaństwowiec narodowości syryjskiej oraz obywatel Turcji) legalnie mieszkający w Niemczech zamierzali odebrać imigrantów w rejonie granicy. Później chcieli przewieźć ich dalej na zachód Europy.

Reklama

Wszyscy cudzoziemcy zostali zatrzymani. Imigranci zostaną przekazani z powrotem na Ukrainę w ramach umowy o readmisji. Pomocnicy zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie.

Od początku 2021 roku na podkarpackim odcinku granicy z Ukrainą funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali 137 cudzoziemców. W bieżącym roku zatrzymano także 19 organizatorów nielegalnego przekroczenia granicy.


owa
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama