Patrol Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej z placówki w Medyce, wyposażony w kamery termowizyjne, zauważył 2 osoby, które pod osłoną nocy usiłowały przekroczyć granicę z Ukrainy do Polski w miejscu niedozwolonym.
Cudzoziemcy nie wiedzieli, że każdy ich ruch jest monitorowany i rejestrowany przez mundurowych. Turcy w wieku 31 i 37 lat byli zaskoczeni zatrzymaniem. Tylko 1 z nich miał przy sobie paszport.
Szybko podjęte działania graniczne doprowadziły do ujęcia organizatorów nielegalnego przekroczenia granicy. Dwaj mężczyźni (bezpaństwowiec narodowości syryjskiej oraz obywatel Turcji) legalnie mieszkający w Niemczech zamierzali odebrać imigrantów w rejonie granicy. Później chcieli przewieźć ich dalej na zachód Europy.
Wszyscy cudzoziemcy zostali zatrzymani. Imigranci zostaną przekazani z powrotem na Ukrainę w ramach umowy o readmisji. Pomocnicy zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie.
Od początku 2021 roku na podkarpackim odcinku granicy z Ukrainą funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali 137 cudzoziemców. W bieżącym roku zatrzymano także 19 organizatorów nielegalnego przekroczenia granicy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze