Reklama

Ukradli z konta 36-latki prawie 30 tys. zł. Wpadli we wrocławskim elektromarkecie

26/10/2023 10:40

Nie tak dawno temu przybliżaliśmy informację o tym, jak 36-letnia mieszkanka gminy Chłopice chcąc sprzedać sukienkę na jednej ze stron internetowych straciła w wyniku oszustwa prawie 30 tys. zł. Działania jarosławskich policjantów okazały się nie dość, że błyskawiczne to i skuteczne. Z informacji podanych przez policję, pokrzywdzona w najbliższym czasie odzyska ponad 23 tys. zł.

Mundurowi we współpracy z wrocławskimi funkcjonariuszami zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy w wieku 26. i 31. lat, którzy są podejrzani o włamanie na kontro bankowe kobiety i kradzież pieniędzy.

Dzięki działaniom funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu udało się ustalić, że mężczyźni częściowo wykorzystali skradzione z konta pieniądze i kupili przez internet elektronikę w sklepach zlokalizowanych na terenie Wrocławia.

Policjanci przekonani, że sprawcy zechcą odebrać zakupione sprzęty nawiązali kontakt z funkcjonariuszami z tego miasta. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, bo gdy mężczyźni faktycznie przyszli po odbiór zamówienia, funkcjonariusze natychmiast ich zatrzymali. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Reklama

Po sprawdzeniu baz danych okazało się również, że młodszy z nich jest poszukiwany przez trzy jednostki na terenie kraju w związku z dokonanymi oszustwami oraz posiadaniem narkotyków. Mężczyźni najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Grozi im kara do10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Oznacza to, że policjanci sprawdzają m.in. czy zatrzymani nie mają już na swoim koncie innych tego typu przestępstw.

em.

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama