Wtorkowa (2 bm.) interwencja policjantów komisariatu w Radymnie i strażaków jednostki w Jarosławiu pozwoliła na wyswobodzenie lisa z metalowego zatrzasku. Zwierzę tuż po oswobodzeniu oddaliło się z miejsca, w którym została zastawiona pułapka.
Zdarzenie miało miejsce w miniony wtorek, około godziny 15.30. Ze zgłoszenia, jakie dotarło do posterunku w Radymnie, wynikało, że na terenie klubu sportowego w Wysocku w metalowej pułapce uwięziony jest lis. Zwierzę znajdowało się w pobliskich zaroślach. Doprowadził do niego trop, jaki podjął pies mężczyzny, który powiadomił służby. Te natychmiast podjęły działania. O zdarzeniu powiadomieni zostali strażacy z PPSP w Jarosławiu, którzy przyjechali na miejsce i otworzyli żelazo (metalowy zatrzask).
Nad wyjaśnieniem okoliczności tego zdarzenia pracują mundurowi z posterunku w Radymnie.
Jarosławska policja przypomina natomiast, że zastawianie wnyków jest nielegalne i apeluje, by wszelkie przypadki mogące świadczyć o kłusownictwie zgłaszać odpowiednim służbom.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze