Reklama

Uroczyście przysięgali bronić ojczyzny [ZDJĘCIA]


W minioną sobotę (7 marca br.) na placu apelowym 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu odbyła się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.


Uroczystą przysięgę rekruci złożyli w obecności przedstawiciela szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Jarosławiu mjra Marka Pankiewicza. Wypowiadając słowa roty, złożyli najwyższe zobowiązanie wobec Ojczyzny, ale również deklarację gotowości do służby państwu oraz odpowiedzialności za bezpieczeństwo kraju, a tym samym stali się pełnoprawnymi żołnierzami. Przysięga wojskowa była symbolicznym zwieńczeniem szkolenia podstawowego, podczas którego ochotnicy przez kilka tygodni poznawali, a następnie doskonalili wojskowe rzemiosło.

Uroczystość odbyła się w podniosłej i patriotycznej atmosferze, w obecności najbliższych żołnierzy i zaproszonych na wydarzenie gości. Tym, którzy zdecydowali się założyć mundur, życzono, by noszenie go dało im wiele satysfakcji i dumy.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 09/03/2026 18:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama