W minioną sobotę (7 marca br.) na placu apelowym 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu odbyła się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.
Uroczystą przysięgę rekruci złożyli w obecności przedstawiciela szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Jarosławiu mjra Marka Pankiewicza. Wypowiadając słowa roty, złożyli najwyższe zobowiązanie wobec Ojczyzny, ale również deklarację gotowości do służby państwu oraz odpowiedzialności za bezpieczeństwo kraju, a tym samym stali się pełnoprawnymi żołnierzami. Przysięga wojskowa była symbolicznym zwieńczeniem szkolenia podstawowego, podczas którego ochotnicy przez kilka tygodni poznawali, a następnie doskonalili wojskowe rzemiosło.
Uroczystość odbyła się w podniosłej i patriotycznej atmosferze, w obecności najbliższych żołnierzy i zaproszonych na wydarzenie gości. Tym, którzy zdecydowali się założyć mundur, życzono, by noszenie go dało im wiele satysfakcji i dumy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze