Reklama

Urząd gminy po przebudowie zyska nową, funkcjonalną przestrzeń. Start prac na wiosnę


Samorząd gminy Fredropol już niebawem planuje wystartować z kolejną inwestycją, tym razem dotyczącą budynku Urzędu Gminy. Dzięki planowanej rozbudowie i przebudowie uda się wygospodarować dodatkową przestrzeń i utworzyć m.in. salę do odbywania sesji gminnych, jak i organizacji ceremonii ślubnych. Dzięki planowanym pracom skorzystają też pracownicy i sami petenci.


Gmina przeanalizowała oferty, jakie wpłynęły na ogłoszony w grudniu przetarg na zadanie związane z rozbudową, nadbudową i przebudową budynku Urzędu Gminy Fredropol, obejmującą też instalacje wewnętrzne. I podjęła ostateczne decyzje.

– W oddanym do użytku 3 lata temu budynku mamy dużą salę, która pełni zarówno rolę sali świetlicowej, służącej mieszkańcom i organizacji spotkań, na które jest wynajmowana, ale też jednocześnie pełni funkcję sali narad. Te dwa przeznaczenia trochę ze sobą kolidują, bo zdarzają się sytuacje, że kiedy planujemy sesję, okazuje się, że sala jest akurat na ten dzień wynajęta. Dodatkowo w sali świetlicowej odbywają się również ceremonie ślubne, musimy ją na taką okazję każdorazowo przygotowywać. Chciałbym, by w nowym, dobudowanym do istniejącego w ramach planowanej inwestycji, na kondygnacji pierwszej utworzona została na stałe sala narad, jak i przestrzeń do organizacji ślubów, ze stałym wystrojem. Oprócz tego w ramach zadania planujemy też stworzenie siedmiu dodatkowych pokoi dla pracowników, bo obowiązków nam przybywa i dobrze by było stworzyć bardziej komfortowe warunki pracy, aby uniknąć kumulowania w jednym pomieszczeniu kilku osób. Po zmianie na jeden pokój przypadać będzie dwóch pracowników – mówi wójt gminy Fredropol Mariusz Śnieżek.

Reklama

Zmiany także w starym budynku

- Inwestycja obejmie też kapitalny remont starego budynku, planowany już od dłuższego czasu. W jego ramach chcemy między innymi dostosować wyglądem do nowego budynku wejście i schody wejściowe. Ponadto zmieni się dach w starym budynku, planujemy również montaż paneli fotowoltaicznych, aby obniżyć trochę koszty – przedstawia plany wójt gminy Fredropol Mariusz Śnieżek.

Nad głównym wejściem do budynku zmieniony zostanie dach, a cała konstrukcja zostanie wyciągnięta do góry, co stanowić będzie ciekawe urozmaicenie architektoniczne i sprawi, że uwidoczniony w tym punkcie herb gminy będzie dobrze widoczny.

Reklama

– Projektant umieścił  w tym miejscu także zegar, ale nie będzie to wieża zegarowa, czegoś takiego nie zamierzamy robić. Po prostu będzie to jeden wyższy od innych element całości budynku – komentuje M. Śnieżek.

Czy uda się skończyć w tym roku?

Zainteresowanie potencjalnym zrealizowaniem inwestycji było ze strony firm całkiem spore. Do przetargu...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 33% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 02/02/2026 13:02
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama