Reklama

USC w Domku Ogrodnika (na razie) nie będzie. W oranżerii będą śluby


W ciągu najbliższych lat Urząd Stanu Cywilnego nie zostanie przeniesiony do popularnego Domku Ogrodnika w Parku Miejskim im. Mariana Strońskiego w Przemyślu. Tak wynika z pisma, jakie mieszkańcy ulic Parkowej i Reja otrzymali w przemyskiego magistratu, parafowanego przez zastępcę prezydenta miasta Bartłomieja Barszczaka.


O planach przeniesienia Urzędu Staniu Cywilnego z magistratu przy ul. Rynek 1 do Domku Ogrodnika w parku miejskim najbardziej zainteresowani mieszkańcy – ulic Parkowej czy Reja – dowiedzieli się z doniesień medialnych. 20 października br. skierowali w tej sprawie pismo do prezydenta miasta, a 13 listopada br. w dużej sali przemyskiego magistratu odbyło się spotkanie, podczas którego W. Bakuna reprezentował jego zastępca Bartłomiej Barszczak. Byli również radni: A. Grad-Mizgała, Liliana Kalinowska, Paweł Bugera, Przemysław Bukowski czy Tomasz Jaroch.

We wspomnianym piśmie podnieśli kwestie, które są dla nich, ale i zapewne każdego mieszkańca Przemyśla, ważne.

Reklama
  • „(…) Park Miejski im. M. Strońskiego jest enklawą zieleni, miejscem wypoczynku, spacerów i rekreacji całych rodzin. Od wielu lat głównym problemem, oprócz zakłócania ciszy nocnej w porze letniej przez powracające z parku różne grupy, jest brak miejsc parkingowych tak dla mieszkańców, jak i dla odwiedzających tę część miasta. W godzinach porannych i popołudniowych kierowcy, chcący uniknąć korków na ulicach Sanockiej, Piłsudskiego czy Waygarta, przemierzając ulicę Parkową, skracają sobie czas i drogę, co powoduje dodatkowe utrudnienia i uciążliwości w codziennym bytowaniu. Bezkolizyjne przemieszczanie się wówczas graniczy z cudem (…). Planowane wprowadzenie ulic jednokierunkowych na Parkowej i Szopena oraz zorganizowanie linii autobusowej łączącej Domek Ogrodnika z Rynkiem jest dla nas nie do zaakceptowania. Centrum miasta i przestrzeń wokół parku powinny być chronione przed wzmożonym ruchem pojazdów czy autobusów. A plany są zgoła odmienne (…). W żadnym mieście w Polsce i na świecie po zabytkowych starówkach nie jeżdżą autobusy (…). Prosimy o rozważne podejmowanie decyzji, tak ważnej dla nas. Prosimy o wzięcie pod uwagę dobra i woli ogółu”

– napisali m.in....

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 64% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 07/01/2026 19:44
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kgocko_585 2026-01-09 13:03:45

    fatalny pomysł z przeniesieniem USC do Domu Ogrodnika. Powinien on służyc szerokiej rzeszy mieszkańców i turystów, zgodnie z jego pierwotnym przeznaczeniem. Oranżeria, kawiarenka, cukiernia itp. to powinno znaleść sie w tym miejscu. Park ma przyciągać ludzi; mieszkańców i turystów. Ortanżeria , czy kawiarenka, które byłyby otwarte w dni wolne od pracy, właśnie wtedy kiedy park jest uczęszczany przez większe rzesze ludzi mogłyby być magnesem, który zachęcałby do spacerów po parku. Już pomysł z lokalizacja przedszkola w Domu Ogrodnika uważałem za niewłaściwy. Właśnie w weekendy, dni wolne od pracy , kiedy jak wspomniałem wyżej, mieszkańcy chcieliby pospacerować po parku, nie mogli z tego obiektu skorzystać. Podobnie byłoby w przypadku przeniesienia USC czy jakiegokolwiek innego działu z Urzędu Miejskiego do Domu Ogrodnika. Proszę przenieść go do wspaniałego pawilonu za wzniesieniu, gdzie będziecie mieli, towarzyszącą ceremonii slubnej piekna panoramę miasta.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama