W ciągu najbliższych lat Urząd Stanu Cywilnego nie zostanie przeniesiony do popularnego Domku Ogrodnika w Parku Miejskim im. Mariana Strońskiego w Przemyślu. Tak wynika z pisma, jakie mieszkańcy ulic Parkowej i Reja otrzymali w przemyskiego magistratu, parafowanego przez zastępcę prezydenta miasta Bartłomieja Barszczaka.
O planach przeniesienia Urzędu Staniu Cywilnego z magistratu przy ul. Rynek 1 do Domku Ogrodnika w parku miejskim najbardziej zainteresowani mieszkańcy – ulic Parkowej czy Reja – dowiedzieli się z doniesień medialnych. 20 października br. skierowali w tej sprawie pismo do prezydenta miasta, a 13 listopada br. w dużej sali przemyskiego magistratu odbyło się spotkanie, podczas którego W. Bakuna reprezentował jego zastępca Bartłomiej Barszczak. Byli również radni: A. Grad-Mizgała, Liliana Kalinowska, Paweł Bugera, Przemysław Bukowski czy Tomasz Jaroch.
We wspomnianym piśmie podnieśli kwestie, które są dla nich, ale i zapewne każdego mieszkańca Przemyśla, ważne.
– napisali m.in....
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 64% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.fatalny pomysł z przeniesieniem USC do Domu Ogrodnika. Powinien on służyc szerokiej rzeszy mieszkańców i turystów, zgodnie z jego pierwotnym przeznaczeniem. Oranżeria, kawiarenka, cukiernia itp. to powinno znaleść sie w tym miejscu. Park ma przyciągać ludzi; mieszkańców i turystów. Ortanżeria , czy kawiarenka, które byłyby otwarte w dni wolne od pracy, właśnie wtedy kiedy park jest uczęszczany przez większe rzesze ludzi mogłyby być magnesem, który zachęcałby do spacerów po parku. Już pomysł z lokalizacja przedszkola w Domu Ogrodnika uważałem za niewłaściwy. Właśnie w weekendy, dni wolne od pracy , kiedy jak wspomniałem wyżej, mieszkańcy chcieliby pospacerować po parku, nie mogli z tego obiektu skorzystać. Podobnie byłoby w przypadku przeniesienia USC czy jakiegokolwiek innego działu z Urzędu Miejskiego do Domu Ogrodnika. Proszę przenieść go do wspaniałego pawilonu za wzniesieniu, gdzie będziecie mieli, towarzyszącą ceremonii slubnej piekna panoramę miasta.
fatalny pomysł z przeniesieniem USC do Domu Ogrodnika. Powinien on służyc szerokiej rzeszy mieszkańców i turystów, zgodnie z jego pierwotnym przeznaczeniem. Oranżeria, kawiarenka, cukiernia itp. to powinno znaleść sie w tym miejscu. Park ma przyciągać ludzi; mieszkańców i turystów. Ortanżeria , czy kawiarenka, które byłyby otwarte w dni wolne od pracy, właśnie wtedy kiedy park jest uczęszczany przez większe rzesze ludzi mogłyby być magnesem, który zachęcałby do spacerów po parku. Już pomysł z lokalizacja przedszkola w Domu Ogrodnika uważałem za niewłaściwy. Właśnie w weekendy, dni wolne od pracy , kiedy jak wspomniałem wyżej, mieszkańcy chcieliby pospacerować po parku, nie mogli z tego obiektu skorzystać. Podobnie byłoby w przypadku przeniesienia USC czy jakiegokolwiek innego działu z Urzędu Miejskiego do Domu Ogrodnika. Proszę przenieść go do wspaniałego pawilonu za wzniesieniu, gdzie będziecie mieli, towarzyszącą ceremonii slubnej piekna panoramę miasta.