11 miejscowości w naszym regionie wzbogaci się w br. o Otwarte Strefy Aktywności.
Nabór wniosków do „Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) edycja 2019” ruszył 11 lutego br. Tegoroczny budżet wynosi 48 mln zł. 21 maja br. Ministerstwo Sportu i Turystyki przedstawiło listę miejscowości, w których wybudowane zostaną strefy[paywall]. Łącznie wpłynęły 843 wnioski, z czego 803 zostały rozpatrzone pozytywnie. Wśród nich 11 z naszego regionu.
Otwarte Strefy Aktywności (OSA) to ogólnodostępne plenerowe miejsca sportu, rekreacji i odpoczynku dla całych rodzin. W ich skład wchodzą: urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowy plac zabaw dla dzieci, strefa relaksu i gier, zagospodarowanie zieleni. Mają one sprzyjać integracji społecznej i być skierowane do różnych grup wiekowych. W ramach edycji 2018 wybudowanych zostało blisko 1 tys. 500 OSA w całym kraju. W tym roku wsparciem zostaną objęte zadania inwestycyjne dotyczące budowy infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w dwóch wariantach realizacyjnych – podstawowym, zakładającym powstanie siłowni plenerowej i strefy relaksu oraz rozszerzonym,który zakłada budowę siłowni plenerowej, strefy relaksu i sprawnościowego placu zabaw wraz z ogrodzeniem.
W naszym regionie pieniądze na całość projektów otrzymały: Dubiecko (5 obiektów; wariant podstawowy; 167 tys. zł), Gać (podstawowy; 25 tys. zł), Jarosław (podstawowy; 24 tys. 800 zł), Orły (5 obiektów; podstawowy; 124 tys. zł), Przemyśl (podstawowy; 25 tys. zł), Przeworsk (podstawowy, rozszerzony; 75 tys. zł), Radymno (5 obiektów; rozszerzony; 238 tys. 200 zł), Stubno (podstawowy; rozszerzony – 2 obiekty; 124 tys. 900 zł), Wiązownica (5 obiektów; podstawowy; 125 tys. zł), Zarzecze (2 obiekty; rozszerzony; 115 tys. zł) oraz Żurawica (2 obiekty; podstawowy; 47 tys. 900 zł).Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze