Na tę decyzję mieszkańcy kilku miejscowości gminy Żurawica czekali od bardzo dawna. Kilka dni temu wójt gminy Tomasz Szeleszczuk podpisał umowy na rozbudowę, przebudowę oraz budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w: Bolestraszycach, Buszkowicach, Buszkowiczkach, Kosienicach, Orzechowcach i Wyszatycach.
Inwestycja została podzielona na cztery części, a jej realizacją zajmie się przeworska firma – Usługowy Zakład Wodno-Kanalizacyjny, C.O. i Gazowy Romana Szula oraz konsorcjum –Przedsiębiorstwo Projektowo-Budowlane „Budamex” Damiana Seredy oraz firma „Hydrotech” Piotra Seredy.
Według zapisów w umowach wykonawcy mają 400 dni na finalizację przedsięwzięcia. Łączny koszt to ok. 3,5 mln zł.
Najintensywniejsze prace prowadzone będą w Orzechowcach. Tam dojdzie do niemal całkowitej modernizacji istniejącej instalacji wodociągowej, doprowadzającej wodę do posesji. Instalacja „wpięta” zostanie do Stacji Uzdatniania Wody w Duńkowiczkach.
W części Orzechowiec, do tej pory wyłączonej z dostępu do instalacji kanalizacyjnej, wybudowana zostanie nowa infrastruktura. Mieszkańców ucieszy z pewnością fakt, iż jednym z takich odcinków jest całkiem spory i istotny dla lokalnej społeczności fragment łączący „Barszczałówkę” z Osiedlem Słonecznym.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze