Reklama

W Malhowicach wykopano kolejne niebezpieczne niewybuchy

Niebezpieczne znalezisko z czasu II wojny światowej usunęli saperzy.

17 maja, przed godz.  9, podczas prac ziemnych na polu w Malhowicach sołtys zauważył pocisk artyleryjski i granat ręczny. Natychmiast powiadomił przemyską policję.

Na miejscu policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Ocenił, że natrafiono na pocisk artyleryjski kaliber 90 mm o dł. 30 cm oraz granat ręczny, pochodzące najprawdopodobniej z czasów II wojnie światowej.

Miejsce zabezpieczone i powiadomiono saperów z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie, którzy wczoraj, 18 maja, sprawdzili teren.

– Usunęli pocisk artyleryjski z zapalnikiem oraz 3 bardzo niebezpieczne granaty mające rękojeść metalową, w których znajdowały się sprężyny, które pod wpływem korozji mogły doprowadzić do detonacji – informuje KMP w Przemyślu.


fot.KMP Przemyśl
Niewybuchów kategorycznie nie wolno podnosić, odkopywać ani wrzucać do ognia, stawu, jeziora czy rowu.


san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama