Blisko 300 osób zgromadziła tegoroczna, 3. już edycja Gminnego Biegu Flagi w Nizinach w gminie Orły.
Imprezę co roku organizuje Uczniowski Klub Sportowy UKS Młode Wilki z Nizin we współpracy z miejscowym urzędem gminy.
Wydarzenie po raz kolejny uświetnili swoją obecnością starosta przemyski Jan Pączek, wójt gminy Orły Bogusław Słabicki, przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Hawro oraz dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Janusz Hołyszko.
Na miejscowym stadionie zdecydowana większość uczestników uroczystości spróbowała swoich sił na trasie przygotowanej na miejscowym boisku. Ogromne brawa należą się szczególnie najmłodszym, często zaledwie kilkuletnim biegaczom.
Po biegu druhowie z OSP Niziny, przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Walawy, uroczyście wciągnęli flagę na maszt. Następnie zgromadzeni uroczyście odśpiewali hymn. Wszyscy zgromadzeni mogli także wysłuchać koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu orkiestry.
Całość uroczystości dopełnił przygotowany poczęstunek, z goframi i kiełbasą z grilla w roli głównej.
Wydarzenie nie mogłoby się odbyć na taką skalę, gdyby nie aktywny udział w przygotowaniach i w samym biegu szkół podstawowych z Nizin i Walawy wraz z dyrekcją i gronami pedagogicznymi.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze