W Podkarpackim Urzędzie Celno-Skarbowym w Przemyślu odbyły się praktyczne zajęcia dla uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu. To jedna z trzech szkół w regionie, uczestnicząca w projekcie edukacyjnym podkarpackiej KAS w zakresie przepisów prawa podatkowego i celnego.
Uczniowie specjalizujący się w zakresie ekonomii, logistyki i spedycji najpierw zwiedzili siedzibę urzędu, by podczas praktycznej lekcji z funkcjonariuszami KAS poznać m.in. zasady przewozu przez granicę chronionych gatunków roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem.
Mieli także okazję przyjrzeć si[paywall]ę pracy laboratorium celno-skarbowego oraz odwiedzić Oddział Celny w Przemyślu, gdzie zaprezentowana została specyfika zadań realizowanych przez wewnętrzny oddział celny.
– Zadania realizowane w granicznych oddziałach celnych, uczniowie poznali podczas pobytu na terenie przejścia granicznego w Medyce. O specyfice służby na zewnętrznej granicy Unii Europejskiej opowiadał młodzieży funkcjonariusz Kazik, jeden z bohaterów telewizyjnego serialu o KAS pod tytułem Nic do ukrycia – powiedziała rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie starszy aspirant Edyta Chabowska.
Jak już wspomnieliśmy, w projekcie edukacyjnym podkarpackiej KAS uczestniczą trzy szkoły z regionu. Obok ZS nr 2 w Tarnobrzegu także I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu oraz Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu.
– Lekcje organizujemy systematycznie. Prowadzone są od bieżącego roku szkolnego. W ramach projektu uczniowie poznają organizację, rolę i zadania KAS oraz wchodzącej w jej skład służby celno-skarbowej. Połączenie teoretycznych wykładów z ćwiczeniami i praktyką oraz lekcje wyjazdowe do różnych jednostek KAS w regionie, mają na celu przybliżenie młodzieży różnych aspektów działania Krajowej Administracji Skarbowej – podsumowała E. Chabowska.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze