3,5 tys. euro za fałszywe wizy rzekomo wydane w Brukseli, mieli zapłacić łącznie dwaj Turcy, którzy próbowali przekroczyć przejście graniczne w Budomierzu. Ujawnili to funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Lubaczowie.
Mężczyźni w wieku 24 i 34 lat podróżując z Ukrainy przez Polskę chcieli dostać się do Belgii, by tam osiedlić się i podjąć pracę. W sprytnym planie przeszkodziły fałszywe dokumenty zakupione poprzez agencję turystyczną działającą w Turcji. Szereg nieprawidłowości w okazanych dokumentach potwierdziła zarówno kontrola graniczna, jak i międzynarodowa współpraca służb.
Cudzoziemcy przyznali się do posługiwania się fałszywymi dokumentami i próby nielegalnego przekroczenia granicy. Sprawa zostanie skierowana do sądu. Mężczyźni nie otrzymali zgody na wjazd do Polski.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze