Jednym ze zwycięskich projektów tegorocznego budżetu obywatelskiego był „Konkurs talentów muzyczno-wokalnych”. Finał przedsięwzięcia adresowanego do uzdolnionych artystycznie młodych mieszkańców miasta i jego okolic miał miejsce na scenie Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu, na której zaprezentowało się 10 uczestników wyłonionych podczas październikowych eliminacji.
Dzięki uprzejmości dyrektor PCKiN Renaty Nowakowskiej na zamkowej scenie finaliści mogli w przedostatnią niedzielę października zaprezentować się przed jury z jak najlepszej strony, proponując piosenkę bądź kompozycję muzyczną z dowolnego repertuaru oraz utwory na dowolnym instrumencie muzycznym.
Wystąpiło łącznie 10 osób, wśród których znaleźli się[paywall]: Gabriela Żak, l. 14 (wokal), Barbara Śliwińska, l. 14 (wokal), Zuzanna Cichy, l. 13 (wokal), Kacper Kowalczyk, l. 15 (gitara elektryczna), Maja Jaroch, l. 11 (wokal), Zofia Cichy, l. 11 (wokal), Karina Bil-Bardzińska, l. 12 (wokal), Wiktoria Górny, l. 9 (wokal), Marek Kędzierski, l. 8 (gitara) oraz Kornelia Wodka, l. 13 (wokal).
Występy uczestników poprzedziła muzyczna prezentacja w wykonaniu grup i solistów 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla. Potem przyszedł czas na najbardziej emocjonujący moment imprezy, czyli werdykt jury. A to zdecydowało się nagrodzić pierwszym miejscem zarówno Kornelię Wodkę, jak i Kacpra Kowalczyka (nagroda przyznana ex aequo).
Drugą lokatę zdobyła Maja Jaroch, a trzecią Barbara Śliwińska. Już poza podium, bo na 4. miejscu, uplasowała się Karina Bil-Bardzińska. Przyznano też 5 wyróżnień dla pozostałych finalistów. Oprócz tego jedna z uczestniczek – Karina Bill-Bardzińska – otrzymała także Nagrodę Specjalną od „Przemyskiej Rady Kobiet”.
Organizatorzy zadbali, by wysiłek każdego z uczestników został odpowiednio doceniony. Każdy z finalistów otrzymał puchar, dyplom oraz upominek, natomiast wszyscy biorący udział w konkursie nagrody niespodzianki.
– Ten konkurs miał na celu między innymi promowanie uzdolnionych artystycznie dzieci i młodzieży, popularyzację Przemyśla i okolic, a także promowanie aktywnego wypoczynku dzieci i młodzieży w naszym mieście – przypomniała pomysłodawczyni przedsięwzięcia Wioletta Pantuła, wiceprzewodnicząca Przemyskiej Rady Kobiet. – Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów – dodała.
Wydarzenie zorganizowała grupa inicjatywna złożona z przemyślan mających na koncie osiągnięcia w dziedzinie artystycznej, w której skład weszli: Wioletta Pantuła (aktorka, psycholog, pedagog, krytyk sztuki, nauczyciel plastyki, juror jarosławskiego konkursu „Masz Talent”), Alicja Chruścicka (instruktor kulturalno-oświatowy, autorka książek), Renata Telega (instruktor koordynujący, przedsiębiorca), Elżbieta Bernatek (reżyser dyplomowany, instruktor klubu 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich), Ewa Wiśniowska (nauczycielka gry na skrzypcach), Piotr Misicki (instruktor w „Klubie Garnizonowym” oraz w świetlicy „Wzrastanie” w Radymnie), Diana Wolańska (absolwentka Szkoły Muzycznej II st. w Przemyślu, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i pedagogiki specjalnej oraz muzyki, doktorantka Wydziału Nauk Humanistycznych na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim).
Współorganizatorami byli: Urząd Miasta Przemyśla oraz Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze