2 mln 700 tys. zł – tyle wynosi pula na inwestycje i przedsięwzięcia w 2025 r. w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla. To kwota najwyższa z dotychczasowych.
Decyzję o przeznaczeniu takich pieniędzy na obywatelskie inicjatywy przemyscy radni klepnęli 17 czerwca br. Mieszkańcy będą mogli głosować w trzech kategoriach, czyli podobnie jak do tej pory. W kategorii I koszty wszystkich inwestycji nie mogą przekroczyć pół miliona złotych.
Najwięcej pieniędzy z budżetu obywatelskiego otrzymają poszczególne osiedla (to kategoria II). Łącznie 2 mln 128 tys. zł.
Najwięcej otrzyma osiedle Kazanów, bo 201 tys. zł. Potem osiedle Kmiecie (166 tys. 800 zł) i osiedle Łukasińskiego (165 tys. 800 zł)[paywall]. Na ponad 100 tys. zł może liczyć jeszcze pięć osiedli: Stare Miasto (109 tys. 300 zł), Salezjańskie (145 tys. 400 zł), Krasińskiego (127 tys. 700 zł), Przemysława (102 tys. 900 zł) i Rycerskie (112 tys. 900 zł). Najmniej, bo po 70 tys. zł, na własne pomysły otrzymają osiedla: Lipowica, Winna Góra, Rogozińskiego, Słowackiego, Konopnickiej, Zielonka, Krakowskie, Za Wiarem i Kruhel Wielki.
W tracie wspomnianej sesji 17 czerwca br. wybrani zostali także członkowie Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego. Znalazło się wśród nich 7 radnych (m.in. Anna Grad-Mizgała, Robert Bal, Marcin Kowalski czy Janusz Zapotocki) oraz dwie przedstawicielki magistratu. To naczelnik Wydziału Rozwoju, Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych UM w Przemyślu Beata Bielecka i p.o. kierownika Biura Prezydenta Miasta Iwona Liweń.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze