„Projektor”, którego grantodawcą jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, to ogólnopolski program realizowany przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości, którego zadaniem jest łączenie aktywnych studentów, zaangażowanych nauczycieli i ekspertów w celu dotarcia do najdalszych zakątków kraju, by poprzez warsztaty oparte na doświadczaniu budzić w dzieciach ciekawość świata. W piątek, 21 kwietnia, „Projektor” zawitał również do SP nr 11 im. Henryka Jordana w Przemyślu.
– Z pewnością wszyscy zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsza szkoła – niestety, ale i na szczęście – musi dostosować się do zmieniającego się świata, do nowych technologii. Bardzo trudnym zadaniem jest przedstawienie przedmiotu w sposób interesujący dla ucznia w perspektywie ogólnodostępnej wiedzy na wyciągnięcie ręki – zauważyła reprezentująca prezydenta Przemyśla Wojciecha Bakuna naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego Renata Kochanowicz-Chalicka.
– Uważam, że te warsztaty[paywall] pomogą i uczniom, i nauczycielom. Sprawią, że cała społeczność szkolna doświadczy wynikających z nich korzyści – dodała.
Koordynator akcji specjalnych Maria Redzimska podkreśliła, że pikniki edukacyjne z „Projektorem” to przede wszystkim dzielenie się pasją i inspirowanie najmłodszych, co nierzadko ma ogromny wpływ na ich decyzję o dalszym kierunku kształcenia.
– Pierwsza pomoc, kryminalistyka, matematyka i zagadki logiczne, lotnictwo i konstrukcje przestrzenne oraz budownictwo – wszystkie te dziedziny mają w sobie coś ścisłego – biologię, chemię, fizykę czy matematykę. Staramy się jednak przedstawiać je w taki sposób, by dzieci się nie zrażały, a przede wszystkim doświadczały poziomu sprawczości – kontynuuje M. Redzimska.
Lidia Śmigiel nie tylko aktywnie uczestniczy w „Projektorze”, ale jest też bardzo związana z podstawówką na ulicy Władycze.
– Jako „Projektor” z SP nr 11 współpracujemy od dłuższego czasu – mówi.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze