Reklama

W tym roku „Jarosławów” nie będzie

15/09/2015 11:00

„Jarosławy”, honorowe nagrody burmistrza Jarosławia, były wręczane od 1994 r. Do ubiegłego roku podczas uroczystej gali organizowanej na początku grudnia. W 2014 r. nowy burmistrz wręczył nagrody na sesji rady miasta, 29 grudnia. W tym roku, jak zapowiada ratusz, „Jarosławów” nie będzie. Zostaną wręczone w przyszłym. Możliwe, że w czasie Dni Jarosławia.

– Obecnie trwa przygotowywanie nowego regulaminu i wniosku oraz formuły, która zastąpi dotychczasową, grudniową. Nowa ma zmierzać do większego zaangażowania mieszkańców w proces wyłaniania laureatów oraz do wręczania nagród podczas dużej miejskiej imprezy, na przykład w czasie trwania Dni Jarosławia. W nowej odsłonie „Jarosławy” za rok 2015 zostaną wręczone w 2016 roku – informuje Iga Kmiecik, rzecznik prasowy burmistrza Jarosławia. Zgłoszenia do nowego wydania Honorowej Nagrody Burmistrza Miasta będą przyjmowane w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Burmistrz Waldemar Paluch odchodzi tym samym od tradycyjnego terminu wręczania wyróżnień i zapowiada, że zmieni się formuła. Jak będzie wyglądał nowy regulamin i jak formę przyjmą honorowe wyróżnienia, na razie nie wiadomo. – Pierwszy raz słyszę[paywall] o takich zmianach – mówi Janusz Szkodny, przewodniczący Rady Miasta Jarosławia. – Są to nagrody burmistrza i on ma prawo decydować o sposobie ich przyznawania. Uważam jednak, że tradycyjna forma była miła. Można dyskutować o samej formule – dodaje.

Reklama

Honorowa Nagroda Burmistrza Miasta jest przyznawana nieprzerwanie od 1994 r., z inicjatywy nieżyjącego już burmistrza Jerzego Matusza. Statuetka miecza wbitego w skałę, na której widnieje panorama średniowiecznego Jarosławia, trafiała do wyróznionych podczas uroczystej gali na początku grudnia. Data miała podkreślać rocznicę nadania praw miejskich przez Władysława Opolczyka 7 grudnia 1375. „Jarosławami” honorowano osoby prywatne, instytucje, organizacje i przedsiębiorstwa, które przyczyniały się do rozwoju miasta. W ubiegłym roku statuetki wręczono po raz dwudziesty pierwszy. W sumie trafiły do 196 wyróżnionych.

Już od kilku lat słychać było głosy, że należy częściowo zmienić formułę nadawania „Jarosławów”. Chodziło o sam sposób wybierania kandydatów oraz o organizację gali. Pojawiały się uwagi, że miasta nie stać na drogie imprezy przygotowywane tylko dla wybranych mieszkańców. Nie było żadnych uwag odnośnie daty wręczania.

Reklama

Zapowiadane przez burmistrza zmiany obejmą wszystkie aspekty. Od sposobu wybierania wyróżnionych po datę. Nie wiadomo, czy tradycja statuetka pozostanie.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    oko - niezalogowany 2015-09-15 14:56:28

    no i baaardzo dobrze

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    lol - niezalogowany 2015-09-15 21:21:12

    W tym roku będzie jeden Jarosław K...;)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    j - niezalogowany 2015-09-16 06:01:21

    o brawo ten co produkował masowo te piękne odlewynie zarobi podobno miasto płaciło za jedną 1600 zł.proszę o potwierdzenie kwoty za 1 szt.podobno jeden z mieszkających czasowo w Jarosławiu otrzymał 16 szt.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama