Reklama

Walczą o lustro na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Zachariasiewicza [WIDEO]

Mieszkańcy ulicy Zachariasiewicza i działkowcy Ogrodów Działkowych „Szaniec” od lat starają się o zainstalowanie lustra na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Zachariasiewicza. W ubiegłym tygodniu podjęli kolejną próbę.

Dla mieszkańców ulicy Zachariasiewicza w Przemyślu każde włączenie się do ruchu drogowego odbywa się na zasadzie: uda się tym razem czy jednak nie? Widoczność zarówno przy włączaniu się na zasadzie lewoskrętu, jak i  prawoskrętu jest praktycznie żadna. Kilkadziesiąt lat temu[paywall], gdy na tej wysokości ulicy ruch był dużo mniejszy, kierowcy jakoś sobie radzili. Obecnie w tym miejscu, na wysokości Osiedla Kmiecie, włączają się do ruchu z duszą na ramieniu. Opinię tę potwierdza jeden z mieszkańców Krzysztof Bargieł, inicjator kolejnej akcji zamontowania lustra.

– Od lat walczymy o ustawienie lustra. Prosimy o zamontowanie go na skrzyżowaniu Zachariasiewicza i Grunwaldzką. Włączenie się do ruchu z naszej ulicy jest bardzo utrudnione ze względu na łuk drogi na odcinku ulicy Grunwaldzkiej, od strony ulicy Bielskiego, czyli serpentyn. Grunwaldzka jest ulicą o dużym natężeniu ruchu, a niejednokrotnie kierowcy przekraczają prędkość dozwoloną w terenie zabudowanym, czyli pięćdziesiąt kilometrów na godzinę. Nawet jeżeli tego nie robią, to i tak jest bardzo niebezpiecznie. Na tym skrzyżowaniu dochodziło do kolizji. Nie dalej, jak w połowie ubiegłego roku, kobieta wyjeżdżała z naszej uliczki, a na nią wjechał motocyklista – mówi pan Krzysztof.

Reklama

W akcję włączył się prezes Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Szaniec” Janusz Mazurek, który pismo parafował w imieniu zainteresowanych, czyli działkowców wjeżdżających i wyjeżdżających z ulicy Zachariasiewicza. Podpisali się pod petycją do Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu. Pismo ma trafić także do urzędu miejskiego oraz Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Problem nasila się po zimie, gdy ruch robi się jeszcze większy, głównie ze względu na motocyklistów, ruszających na podbój szos w kierunku Bieszczad.

Po pozytywnej opinii nic nie stoi na przeszkodzie

– Jeżeli pismo z wnioskiem mieszkańców ulicy Zachariasiewicza i działkowców wpłynie do Zarządu Dróg Miejskich, to my przekażemy je do Komisji Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego przy urzędzie miejskim. W skład tej komisji wchodzą przedstawiciele policji, straży miejskiej, ZDM oraz urzędnicy magistratu. Po ewentualnym pozytywnym zaopiniowaniu przez komisję polecenie do realizacji wraca do nas i my wykonamy zalecenia najszybciej, jak to będzie możliwe – powiedział Piotr Bartocha, zastępca dyrektora ZDM w Przemyślu.

Reklama

Koszt zamontowania takiego lustra nie jest duży, więc dlaczego mieszkańcy od lat nie mogą się o nie doprosić, trudno powiedzieć.

– Mieszkam przy tej ulicy od bardzo dawna. Kiedyś jeździły po niej głównie furmanki, więc problemu nie było. Jak jest dzisiaj, każdy widzi. Konia na Kmieciach i w Ostrowie nie uświadczy, a samochodów masa. Dlatego upominamy się o lustro. Ono na pewno kosztuje mniej niż ludzkie życie – konkluduje Krzysztof Bargieł.


fot.Łukasz Bargieł
AW
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-03-29 19:00:53

    W normalnym kraju wystarczy telefon mieszkańca  do straży miejskiej zgłaszając zagrożenie bezpieczeństwa mieszkańców i problem jeżeli występuje jest załatwiany od ręki.A u nas to celebracja.Jak na wojnie.Mieszkańcy bedą walczyć z wiatrakami administracji.Słać monity nawet do świętego diabła na które nie otrzymają odpowiedzi.Jeżeli już to zaangażowanych będzie kilka osób,kilka podpisów,komisje  itd.W sumie z dupereli robimy prawdziwy problem.I to jest właśnie jeden z mechanizmów totalitarnych gdzie mieszkańca ma sie za nic.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    . - niezalogowany 2019-03-29 21:32:19

    to jest mało normalny kraj miasto bo. Tak jak pan pisał o wyjeździe z Krakowskiej ulicy na Zurawice i każdy wie ze tam są wypadki i co? nikogo to nie rusza. Zapewnie takie lustro kosztuje,  a może trzeba zobaczyc jak to funkcjonuje w innym miescie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Debile - niezalogowany 2019-03-29 22:40:17

    Ale jest podwójna ciągła nie wiem czy ktoś zauważył więc jakim cudem chcecie skręcac w lewo? 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama