Ministerstwo Obrony Narodowej wraz ze Sztabem Generalnym Wojska Polskiego uruchamia program „wGotowości” – powszechne, dobrowolne szkolenia obronne dla wszystkich polskich obywateli.
– Celem programu jest wzmacnianie odporności społecznej i systemu bezpieczeństwa narodowego poprzez praktyczną edukację w zakresie reagowania na zagrożenia. Bezpieczeństwo narodowe to odpowiedzialność nie tylko wojska, lecz całego społeczeństwa. Każdy z nas może wnieść realny wkład w bezpieczeństwo kraju – poprzez wiedzę, przygotowanie i gotowość do działania
– powiedział oficer prasowy 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej ppor. Rafał Laska.
Program „wGotowości” to nowoczesna, elastyczna i dostępna dla wszystkich inicjatywa, która pozwala zdobyć umiejętności przydatne w życiu codziennym i zawodowym. Udział w programie jest całkowicie dobrowolny i nie oznacza obowiązkowej służby wojskowej...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 73% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze