Nieprzerwanie trwa odprawa osób uciekających z Ukrainy do Polski. Na przejściu medycznym w Medyce wizytował dziś wiceminister Paweł Szefernaker. Towarzyszyli mu wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz komendanci główni Straż Graniczna i policja.
Wiceszef Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Paweł Szefernaker odwiedził również punkt recepcyjny w Medyce, który zapewnia wyżywienie, podstawową opiekę medyczną oraz miejsce do odpoczynku uciekającym przed wojną.
– Dziś od godziny 7 rano strona ukraińska zamknęła część pasów, które do tej pory przeznaczone były dla samochodów osobowych i puszczono osoby w ruchu pieszym. Odkąd zapadła ta decyzja, tylko w ciągu dwóch godzin zostało odprawionych 5 tys. osób. W ciągu kolejnych godzin kolejka, która wytworzyła się po stronie ukraińskiej powinna systematycznie się zmniejszać – powiedział wiceminister.
Wiceszef MSWiA przekazał dziś także, że od początku agresji Rosji na Ukrainę granicę z Polską przekroczyło łącznie 115 tys. osób.
Przeczytaj też:
Wprowadzono odprawę ruchu pieszego na wszystkich drogowych przejściach granicznych z Ukrainą
autorka: Aleksandra Nowotyńska
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.partyjny kacyk "rzucony" na odcinek msw i a wykorzystuje sytuację. lizusy i garby z biosg zawsze są na miejscu. tak po katolicku zgodnie z wojownikami maryji powiem amen.
partyjny kacyk "rzucony" na odcinek msw i a wykorzystuje sytuację. lizusy i garby z biosg zawsze są na miejscu. tak po katolicku zgodnie z wojownikami maryji powiem amen.