Aż 13 miejscowości w gminie Radymno „obsłuży” oddana do użytku w Świętem oczyszczalnia ścieków wraz z systemem kanalizacji. To jeden z największych gminnych projektów ekologiczno-użytkowych, opiewający na kwotę ponad 17 mln zł. Unijne dofinansowanie (z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego) wyniosło ponad 13 mln zł.
Do uroczystego przecięcia wstęgi doszło 26 maja br. Obecnych było wielu zacnych gości, wymienienie wszystkich zajęłoby sporo miejsca. Najważniejszy dla mieszkańców gminy Radymno i kilkunastu jej miejscowości jest fakt, że wreszcie będą[paywall] funkcjonować w tym zakresie na godnym poziomie.
Symboliczne „wbicie pierwszej łopaty”, w której uczestniczył m.in. wójt gminy Bogdan Szylar, odbyło się 6 września 2019 r. Skala projektu pod nazwą „Rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Święte, gmina Radymno” była ogromna.
To modernizacja, rozbudowa obiektów części mechanicznej, biologicznej oraz osadowej oczyszczalni ścieków w zakresie architektury, konstrukcji, technologii, instalacji sanitarnych i elektrycznych, zagospodarowanie terenu oraz rozruch mechaniczny i technologiczny oczyszczalni ścieków. Jej wykonawcą była miejscowa firma – Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych GEO sp. z. o. o. z Radymna.
– Rozbudowa oczyszczalni w Świętem była przedsięwzięciem o kluczowym znaczeniu dla naszej gminy i jej mieszkańców. Pozwoli na poprawne działanie gospodarki wodno-ściekowej i wpłynie korzystnie na poprawę środowiska naturalnego regionu. Cieszę się, że gmina Radymno się rozwija. To wszystko będzie służyło mieszkańcom i pomagało im w codziennym życiu – powiedział wójt gminy B. Szylar.
Po ponad 20 miesiącach prac oczyszczalnia została oddana do użytku. Jak już wspomnieliśmy, zwiększenie przepustowości zabezpieczy w 100 procentach oczyszczanie ścieków powstających w całej tzw. aglomeracji Święte, w której skład wchodzą miejscowości: Święte, Sośnica, Skołoszów, Ostrów, Zamojsce, Zabłotce, Łazy, Duńkowice, Piaski, Michałówka, Grabowiec, Nienowice i Sośnica Brzeg.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.I znowu się tej UE coś popier...o: ma dorzucać tylko trochę do budowy chodników - jak deklarował ewangelista Mateusz - a tu daje kasę na pokrycie 3/4 kosztów ogromnej, jak na lokalne warunki, inwestycji. I jak tu wierzyć ewangelistom na stołku premiera?
JP " myślący" człowieku: a te pieniądze z ZSRR pochodzą z księżyca? Otóż zabrano je polskim podatnikom, albo słowackim podatnikom albo portugalskim podatnikom. Z zebranej kasy zapłacili 60 % na urzędasów i ich brzuchy a resztę rozdali aby reklamować swoją "wspaniałomyślność"
Kolego JP, ile byś się nie natłumaczył to takiemu europejczykowi przez małe,, e,, nie przetłumaczysz.
Taki ma "przekaz dnia", to i nowych "ewangelistów" broni - ot, i cała kałabania...
Europejczyku myślący a polscy wspaniałomyślni włodarze z najwyższej półki, to nie żyją z 70% podatków zabranych polskim obywatelom?
I znowu się tej UE coś popier...o: ma dorzucać tylko trochę do budowy chodników - jak deklarował ewangelista Mateusz - a tu daje kasę na pokrycie 3/4 kosztów ogromnej, jak na lokalne warunki, inwestycji. I jak tu wierzyć ewangelistom na stołku premiera?
JP " myślący" człowieku: a te pieniądze z ZSRR pochodzą z księżyca? Otóż zabrano je polskim podatnikom, albo słowackim podatnikom albo portugalskim podatnikom. Z zebranej kasy zapłacili 60 % na urzędasów i ich brzuchy a resztę rozdali aby reklamować swoją "wspaniałomyślność"
Kolego JP, ile byś się nie natłumaczył to takiemu europejczykowi przez małe,, e,, nie przetłumaczysz.