W ostatni weekend września, jak nakazuje tradycja, Przemyśl obchodził święto swojego patrona Świętego Wincentego.
autor: JS
W okresie powojennym święto ograniczało się tylko do uroczystej liturgii w ostatnią niedzielę sierpnia, w kościele oo. Franciszkanów. Dopiero w latach dziewięćdziesiątych samorządowe władze miasta Przemyśla i ojcowie franciszkanie powrócili do tradycji obchodów Dni Patrona Miasta, które nazwano Wincentiadą.
Tegoroczne obchody rozpoczęły się w piątek w Galerii „Zamek”, gdzie uroczyście...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 87% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze