Zespół Szkół Spożywczych i Biznesowych im. Marii Curie-Skłodowskiej w Jarosławiu świętował 75-lecie istnienia. Z tej okazji zorganizowano uroczystą akademię, podczas której zaprezentowano to, co udało się osiągnąć od roku 1947, kładąc szczególny nacisk na ostatnich 5 lat działalności. A szkoła ma się czym pochwalić! Potwierdzają to kolejne pokolenia uczniów, które chcą kształcić się w „Spożywczaku”.
Dyrekcja, grono pedagogicznego, obecni i dawni pracownicy, uczniowie i ich rodzice oraz absolwenci placówki, a także przedstawiciele władz, kościoła, organizacji, instytucji, pracodawców, sponsorów oraz sympatycy placówki spotkali się w piątek, 21 kwietnia, w murach „Spożywczaka” na wspólnym świętowaniu zacnego jubileuszu. Wszyscy goście mogli upamiętnić swój udział w uroczystości, wpisując się do pamiątkowej księgi.
Podczas akademii młodzież zaprezentowała kierunki kształcenia w szkole w[paywall] formie krótkich pokazów. Największą jednak atrakcją okazało się wmurowanie kapsuły czasu, w której umieszczono przedmioty charakterystyczne dla szkoły i otaczającej nas rzeczywistości.
Wśród nich znalazły się m.in.: prace pisemne „ZSSiB za 25 lat”, filmiki ze szkolnych pracowni zawodowych, pamiątkowe zdjęcie społeczności szkolnej, list od rady pedagogicznej do przyszłych pracowników szkoły, identyfikator, zakładka, symbole mediów społecznościowych i komunikatorów naszych czasów, smartfon, puszka po energetyku, paragon z „Żabki”, nietypowe uwagi z dzienników lekcyjnych i wiele, wiele innych przedmiotów.
W kapsule czasu zamknięto również list napisany przez pracodawców i przyjaciół placówki – Janinę i Władysława Wyczawskich oraz nośnik pamięci przygotowany przez fundatora kapsuły, wieloletniego partnera szkoły i sponsora – jarosławski oddział Zakładów Mięsnych „Sokołów”.

fot.MD
W jubileuszowym wystąpieniu dyrektor Dorota Wierzbińska-Dubaj podziękowała całej społeczności szkolnej za trud, który przynosi wymierne efekty w postaci absolwentów świetnie przygotowanych do dorosłego życia.
Bezpośrednio po wmurowaniu kapsuły nastąpiło uroczyste odsłonięcie muralu przedstawiającego patronkę szkołę – Marię Curie-Skłodowską i dawne nazwy szkoły. Jego autorem jest jarosławski artysta plastyk Marek Gliwa.
75-lecie szkoły było okazją nie tylko do okolicznościowych wystąpień, prezentacji, gratulacji, życzeń, upominków i rocznicowych pamiątek. Po latach spotkali się absolwenci różnych roczników i klas. Znalazł się więc czas na powrót pamięcią do lat młodości spędzonych w murach „Spożywczaka”.
Choć na przestrzeni 75 lat placówka wielokrotnie zmieniała nazwę, system organizacyjny i zakres działalności, stale jest chętnie wybierana przez młodzież powiatu jarosławskiego i ościennych jako szkoła z bogatą tradycją, która jednocześnie dynamicznie się rozwija i jest otwarta na potrzeby młodych ludzi.

fot.MD
Przedstawiciele władz, instytucji, organizacji i firm współpracujących ze szkołą wyrazili uznanie wobec dorobku jarosławskiego „Spożywczaka”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze