Reklama

Wmurowali kapsułę czasu, odsłonili mural. Jarosławski „Spożywczak” ma już 75 lat

06/05/2023 10:39

Zespół Szkół Spożywczych i Biznesowych im. Marii Curie-Skłodowskiej w Jarosławiu świętował 75-lecie istnienia. Z tej okazji zorganizowano uroczystą akademię, podczas której zaprezentowano to, co udało się osiągnąć od roku 1947, kładąc szczególny nacisk na ostatnich 5 lat działalności. A szkoła ma się czym pochwalić! Potwierdzają to kolejne pokolenia uczniów, które chcą kształcić się w „Spożywczaku”.

Dyrekcja, grono pedagogicznego, obecni i dawni pracownicy, uczniowie i ich rodzice oraz absolwenci placówki, a także przedstawiciele władz, kościoła, organizacji, instytucji, pracodawców, sponsorów oraz sympatycy placówki spotkali się w piątek, 21 kwietnia, w murach „Spożywczaka” na wspólnym świętowaniu zacnego jubileuszu. Wszyscy goście mogli upamiętnić swój udział w uroczystości, wpisując się do pamiątkowej księgi.

Podczas akademii młodzież zaprezentowała kierunki kształcenia w szkole w[paywall] formie krótkich pokazów. Największą jednak atrakcją okazało się wmurowanie kapsuły czasu, w której umieszczono przedmioty charakterystyczne dla szkoły i otaczającej nas rzeczywistości.

Wśród nich znalazły się m.in.: prace pisemne „ZSSiB za 25 lat”, filmiki ze szkolnych pracowni zawodowych, pamiątkowe zdjęcie społeczności szkolnej, list od rady pedagogicznej do przyszłych pracowników szkoły, identyfikator, zakładka, symbole mediów społecznościowych i komunikatorów naszych czasów, smartfon, puszka po energetyku, paragon z „Żabki”, nietypowe uwagi z dzienników lekcyjnych i wiele, wiele innych przedmiotów.

W kapsule czasu zamknięto również list napisany przez pracodawców i przyjaciół placówki – Janinę i Władysława Wyczawskich oraz nośnik pamięci przygotowany przez fundatora kapsuły, wieloletniego partnera szkoły i sponsora – jarosławski oddział Zakładów Mięsnych „Sokołów”.

Reklama


fot.MD
W jubileuszowym wystąpieniu dyrektor Dorota Wierzbińska-Dubaj podziękowała całej społeczności szkolnej za trud, który przynosi wymierne efekty w postaci absolwentów świetnie przygotowanych do dorosłego życia.

Bezpośrednio po wmurowaniu kapsuły nastąpiło uroczyste odsłonięcie muralu przedstawiającego patronkę szkołę – Marię Curie-Skłodowską i dawne nazwy szkoły. Jego autorem jest jarosławski artysta plastyk Marek Gliwa.

75-lecie szkoły było okazją nie tylko do okolicznościowych wystąpień, prezentacji, gratulacji, życzeń, upominków i rocznicowych pamiątek. Po latach spotkali się absolwenci różnych roczników i klas. Znalazł się więc czas na powrót pamięcią do lat młodości spędzonych w murach „Spożywczaka”.

Reklama

Choć na przestrzeni 75 lat placówka wielokrotnie zmieniała nazwę, system organizacyjny i zakres działalności, stale jest chętnie wybierana przez młodzież powiatu jarosławskiego i ościennych jako szkoła z bogatą tradycją, która jednocześnie dynamicznie się rozwija i jest otwarta na potrzeby młodych ludzi.


fot.MD
Przedstawiciele władz, instytucji, organizacji i firm współpracujących ze szkołą wyrazili uznanie wobec dorobku jarosławskiego „Spożywczaka”.


MD
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama