Reklama

Woda czysta, kąpielisko już działa

05/07/2021 12:45

Obawy o jakość wody na zalewie ZEK w Radymnie okazały się nieuzasadnione. Przeprowadzone na zlecenie tutejszego magistratu badania wykazały, że akwen nie został zanieczyszczony – woda jest czysta. Funkcjonowanie kąpieliska zostało wznowione.

Kąpielisko na ZEK w Radymnie zostało zamknięte w czwartek 1 lipca. Decyzję taką władze miasta podjęły w oparciu o podejrzenie, że woda w zbiorniku mogła zostać zanieczyszczona. Przyczyną zanieczyszczenia miało być przebicie kanalizacji sanitarnej, do którego doszło po ulewach jakie wystąpiły nad Radymnem w dniach wcześniejszych. Miasto, w trosce o bezpieczeństwo użytkowników, kąpielisko zamknęło i niezwłocznie zleciło badanie jakości wody. Dzisiejsze wyniki tych badań wykazały, że do zanieczyszczenia nie doszło, a woda w ZEK spełnia wszystkie wymagane standardy. Decyzję o ponownym uruchomianiu kąpieliska musi teraz zatwierdzić sanepid. Otwarcia plaż, co przed zapowiadaną falą upałów jest zdecydowanie dobrą wiadomością,  już nastąpiło.  


pac

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    x - niezalogowany 2021-07-06 07:21:35

    Pac czy ty czytasz co napisałeś!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    se7en - niezalogowany 2021-07-09 09:12:59

    A czy on (Bartłomiej Pacek) i jego sąsiad z klatki bloku komunalnego (nomen omen tez Pacek) wyglądają na takich co potrafią czytać

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama