Wójt gminy Fredropol Mariusz Śnieżek i wiceprezes spółki „WELKO Hydrotechnika” z podrzeszowskiej Kosiny podpisali umowę na kolejną niezwykle ważną inwestycję. To „Budowa stacji uzdatniania wody i sieci wodociągowej na terenie Gminy Fredropol”.
Umowa zawiera m.in. budowę w Nowych Sadach nowoczesnej stacji uzdatniania wody, która będzie obsługiwać całą gminę Fredropol. Powstanie także główna magistrala wodociągowa, przebiegająca przez miejscowości: Sierakośce, Kłokowice, Młodowice, Fredropol i Młodowice Osiedle. Dodatkowo powstanie sieć wodociągowa w Sierakoścach.
Wartość inwestycji to 9 mln 409 tys. 475 zł, z czego dofinansowanie to blisko 8 mln zł z Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021 – 2027. Pozostała kwota, czyli niecałe 1,5 mln zł, to środki własne gminy.
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 36% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Czy tylko mnie dziwi, że po raz kolejny największe inwestycje w Gminie Fredropol wygrywa, mimo licznych skarg, ta sama firma? Wodociąg jest bardzo potrzebny, bo mieszkańcy wciąż nie mają normalnego dostępu do bieżącej wody. No i basen napełniany z „beczkowozu” to raczej nie jest coś, czym można się chwalić.
Czy tylko mnie dziwi, że po raz kolejny największe inwestycje w Gminie Fredropol wygrywa, mimo licznych skarg, ta sama firma? Wodociąg jest bardzo potrzebny, bo mieszkańcy wciąż nie mają normalnego dostępu do bieżącej wody. No i basen napełniany z „beczkowozu” to raczej nie jest coś, czym można się chwalić.