Wójt gminy Przemyśl Andrzej Huk otrzymał wotum zaufania i absolutorium podczas sesji rady gminy 18 czerwca br. Jednogłośną decyzją 15-osobowej rady.
Program sesji absolutoryjnej liczył kilkanaście punktów, ale najważniejszymi były przyjęcie uchwał o wotum zaufania i udzielenie absolutorium wójtowi gminy.
Po przedstawieniu sprawozdania przez wójta A. Huka z realizacji budżetu za 2020 r. i m.in. zaprezentowaniu pozytywnej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Rzeszowie doszło do głosowania. Wszyscy radni byli „za”.
Nie ma się co dziwić, bo[paywall] gmina wiejska Przemyśl – choć niebogata – jest dobrze zarządzana.
Potwierdził to przewodniczący rady gminy Marek Wasiewicz:
– Mamy pięć milionów złotych nadwyżki. Jak na naszą gminę to naprawdę spory kapitał. Dzięki temu nasze zadłużenie się zmniejsza. Liczymy, że może jeszcze bardziej, kiedy rozpocznie funkcjonowanie przejście graniczne w Malhowicach. To będzie dla nas spory zastrzyk gotówki. Jest stabilnie. Dobrze wygląda współpraca z wójtem. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że jeszcze wiele rzeczy jest do zrobienia. Na czoło wysuwają się przede wszystkim problemy oświatowe. Będziemy musieli wreszcie przeprowadzić restrukturyzację sieci oświatowej. Bardzo wiele dają nam środki zewnętrzne. Niedawno otrzymaliśmy dofinansowanie na kompleks sportowo-rekreacyjny w Nehrybce, a ostatnio na przebudowę drogi fortecznej w Ostrowie – wyliczył.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ciekawe co duch pocznie jak sie wladza zmieni... przykre jest to ze człowiek który uczył o równości i braterstwie popiera tak klerykalne i ksenofobiczne ugrupowanie. Slowa piosenki : " dla wszystkich starczy miejsca...", dzis maja chyba inne znaczenie. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia :)
Wkradla sie literówka, mialo byc druch a nie duch :)
Sukces wójt dostał absolutorium brawoooooo. A miasto gnije w maraźmie od lat no ale stołeczek Panie Huk został
Bardzo ciekawy komentarz. A teraz wyjaśnij co Wójt Gminy Wiejskiej ma do miasta Przemysla.?
Ciekawe co duch pocznie jak sie wladza zmieni... przykre jest to ze człowiek który uczył o równości i braterstwie popiera tak klerykalne i ksenofobiczne ugrupowanie. Slowa piosenki : " dla wszystkich starczy miejsca...", dzis maja chyba inne znaczenie. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia :)
Wkradla sie literówka, mialo byc druch a nie duch :)
Sukces wójt dostał absolutorium brawoooooo. A miasto gnije w maraźmie od lat no ale stołeczek Panie Huk został