To była jednogłośna decyzja, bo inna być nie mogła. Przemyscy radni podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu (29 kwietnia br.) przeznaczyli łącznie ponad 3 mln zł na Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach. Konkretnie na budowę parterowego pawilonu i stworzenie ośmiu wybiegów dla psów.
Wniosków o stworzenie pawilonu z prawdziwego zdarzenia w schronisku w Orzechowcach były już wiele, ale takowy udało się wprowadzić pod obrady i – co najważniejsze – zaakceptować dopiero teraz. Inwestycja rozłożona została na dwa lata – 2026 i 2027 r. Łączna kwota, jaka została przez radnych przekazana i zabezpieczona, to nieco ponad 3,1 mln zł. W br. to 1 mln 400 tys. zł z tzw. nadwyżki budżetowej. Kolejne 1 mln 705 tys. zł wpisane zostanie w miejski budżet na 2027 r.
W ramach inwestycji wybudowany zostanie w Orzechowcach parterowy pawilon o wymiarach 6,50 na 40 m. Będzie się składać m.in. z: poczekalni, recepcji, dwóch pomieszczeń biurowych, pokoju socjalnego, pomieszczenia gospodarczego, dwóch wiatrołapów i toalet, dwóch kocich izolatek, cztery psich, magazynu karmy oraz ośmiu boksów dla psów...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 65% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze