Reklama

Wreszcie! Oczekiwany gest dla bezdomnych zwierząt z Orzechowiec


To była jednogłośna decyzja, bo inna być nie mogła. Przemyscy radni podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu (29 kwietnia br.) przeznaczyli łącznie ponad 3 mln zł na Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach. Konkretnie na budowę parterowego pawilonu i stworzenie ośmiu wybiegów dla psów.


Wniosków o stworzenie pawilonu z prawdziwego zdarzenia w schronisku w Orzechowcach były już wiele, ale takowy udało się wprowadzić pod obrady i – co najważniejsze – zaakceptować dopiero teraz. Inwestycja rozłożona została na dwa lata – 2026 i 2027 r. Łączna kwota, jaka została przez radnych przekazana i zabezpieczona, to nieco ponad 3,1 mln zł. W br. to 1 mln 400 tys. zł z tzw. nadwyżki budżetowej. Kolejne 1 mln 705 tys. zł wpisane zostanie w miejski budżet na 2027 r.

W ramach inwestycji wybudowany zostanie w Orzechowcach parterowy pawilon o wymiarach 6,50 na 40 m. Będzie się składać m.in. z: poczekalni, recepcji, dwóch pomieszczeń biurowych, pokoju socjalnego, pomieszczenia gospodarczego, dwóch wiatrołapów i toalet, dwóch kocich izolatek, cztery psich, magazynu karmy oraz ośmiu boksów dla psów...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 64% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 07/05/2026 16:34
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama