Prawie 150 tys. zł dołożą władze gminy Fredropol do wyremontowania budynku byłego gimnazjum w Huwnikach i przeznaczenia go na cele turystyczno-edukacyjne.
Wykonawcę remontu udało się władzom gminy Fredropol wyłonić w drugim przetargu, do którego przystąpiły cztery firmy. W gminnym budżecie na ten cel zarezerwowana była kwota 550 tys. zł, jednak władze będą musiały dopłacić. Najtańszą ofertę zaproponowała firma „Techart” z Piwody – 699 tys. 993 zł. Inwestycja zostanie zrealizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Program funkcjonalno-użytkowy jest już gotowy. Opracowała go przemyska spółka „RIN-kon”.
Jak już wspomnieliśmy, obiekt ten do niedawna służył gimnazjalistom, ale pierwotnie był to dwór w Huwnikach, spalony w 1946 r. przez bandy UPA. Potem został odbudowany. Funkcje oświatowe pełnił od lat 50. XX wieku. W tym czasie dobudowano do niego m.in.: przybudówkę z sanitariatami, halę sportową oraz łącznik. Przez ostatnie lata obiekt był jednak nieużytkowany i jego stan znacznie się pogorszył. Budynek, aby nie przejść do historii, wymaga jak najszybszego generalnego remontu[paywall].
Inwestycja zakłada gruntowny remont, konserwację i renowację tego obiektu z przeznaczeniem – jak już wspomnieliśmy – na cele turystyczno-edukacyjne. Na te pierwsze mają zostać przeznaczone piwnice, które czeka renowacja. Na parterze powstanie kuchnia i stołówka, na pierwszym piętrze będzie przedszkole, zaś w przebudowanym łączniku z halą oraz na nieużytkowanym obecnie poddaszu wydzielone mają zostać sale lekcyjne na potrzeby szkoły podstawowej.
Wiadomo, że obiekt zostanie poddany termomodernizacji. Wyposażony zostanie w źródła ciepła i instalacje OZE (fotowoltaika, pompa ciepła), otrzyma nową stolarkę okienną oraz pozostałe instalacje. Zagospodarowane zostanie również otoczenie wokół. Powstaną m.in. nowe chodniki, place i miejsca postojowe. Stanąć tam ma też ładowarka dla samochodów elektrycznych. Cała inwestycja ma potrwać 240 dni.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze