Przemyscy policjanci we wtorek, 29 sierpnia prowadzili działania pn: NURD. Miało na celu zmniejszenie liczby niebezpiecznych zdarzeń drogowych i uświadomienie wszystkich uczestników ruchu drogowego o tym, jak ważne jest przestrzeganie przepisów.
W wyniku akcji „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”, mundurowi ujawnili 27 wykroczeń, z czego 15 zostało popełnionych przez kierujących pojazdami mechanicznymi w stosunku do pieszych. Pozostałe przypadki to wykroczenia ze strony pieszych i rowerzystów. 4 cyklistów jak się okazało było pod wpływem alkoholu.
43-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego zatrzymany w Orzechowcach wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu, a 68-latek zatrzymany w Walawie ponad 0,6 promila. Obaj otrzymali mandaty w wysokości 2500 zł. Nieco niższą karę finansową, bo 1000 zł przyjął 52-latek, który jechał przez Niziny z 0,5 promila alkoholu. Przed sądem odpowie z kolei 57-letni rowerzysta, który wydmuchał rekordowe ponad 2,6 promila alkoholu.
Przypomnijmy, że prowadzenie roweru po spożyciu alkoholu może prowadzić do utraty kontroli nad pojazdem, nieprzewidywalnego zachowania na drodze oraz poważnych wypadków. Nietrzeźwi rowerzyści nie są w stanie adekwatnie ocenić sytuacji na drodze, co zwiększa ryzyko kolizji z innymi pojazdami, pieszymi czy przeszkodami na drodze. Wszyscy rowerzyści powinni zdawać sobie sprawę z ryzyka związanego z prowadzeniem roweru po alkoholu i tego, że bezpieczeństwo na drodze powinno być zawsze najważniejsze.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze