9 maja honorowymi gośćmi przeworskiego ratusza były pary małżeńskie świętujące jubileusz złotych godów – symbolizujących piękno i trwałość spędzonego razem półwiecza. Życzenia, kwiaty i upominki, a także sam fakt, że to właśnie im dane było celebrować tak wyjątkowe wydarzenie, wprawił jubilatów w dobry nastrój, który towarzyszył im zapewne przez resztę dnia.
Pół wieku wspólnego życia to niecodzienna okoliczność i jednocześnie okazja do świętowania. Takie właśnie święto zorganizowano czterem parom w Przeworsku. Złote gody w ratuszu celebrowało wprawdzie trzy – państwo Maria i Jan Depciuchowie, Maria i Franciszek Karasiowie oraz Anna i Marian Tulejowie – bowiem czwartej (Stanisławie i Władysławowi Połonkiewiczom) przeszkodziły w dotarciu na wydarzenie względy zdrowotne. Każda z par, czy to osobiście w urzędzie, czy w domowym zaciszu, odebrała jednak honorowe wyróżnienie w postaci Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wręczyli je burmistrz Przeworska Leszek Kisiel i kierownik USC Robert Dybaś. Wszystkie pary otrzymały też kwiaty i upominki.
Małżonkom życzono zadowolenia z owoców pracowitego życia oraz niegasnącej miłości, a także kolejnych lat w dobrym zdrowiu. Dzięki wyjątkowej oprawie uczestniczące w uroczystości osobiście pary miały okazję poczuć się wyjątkowo. Wspomnienia związane z początkiem znajomości rozkwitły na nowo, a łzy wzruszenia przeplatały się z radością.
Jubilatom pozostaje życzyć kolejnych tak wspaniałych rocznic.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze