Reklama

Wycięli drzewa, żeby budować halę

20/02/2019 18:30

Przy Szkole Podstawowej nr 14 zostały wycięte okazałe świerki. Dyrekcja wyjaśnia, że powodem jest budowa hali sportowej i umożliwienie podłączenia do sieci ciepłowniczej.

„Dzień dobry. Pod szkołą nr 14 właśnie trwa wycinka zdrowych drzew. Jestem ciekawa, jaki jest powód. Były miejscem gniazdowania wielu ptaków. Czy ktoś z gazety mógłby to sprawdzić?” – napisała do nas mieszkanka [paywall]jednego z okolicznych bloków w czwartek, 14 lutego. W następnej wiadomości dodała: „W związku z budową hali już wycięli masę drzew. Betonową pustynię zrobią dookoła”.

Jak wyjaśnia nam dyrektor szkoły Małgorzata Kozaczenko, było to absolutnie konieczne i zaplanowane w projekcie budowy. – Taka decyzja została podjęta z konserwatorem zabytków i są na to wszystkie pozwolenia – mówi. Potwierdza to kierownik budowy. Z wypowiedzi wynika, że wycinka była niezbędna do podłączenia hali do sieci ciepłowniczej. Na trasie rurociągów nie mogą się znajdować drzewa, ponieważ groziłoby to ich zawaleniem.

Reklama

– Mnie też serce bolało, gdy patrzyłam, jak wycinają te drzewa, bo dbaliśmy o nie. W 2015 roku wystąpiłam o ekspertyzę, ponieważ one chorowały. Wynikało z niej, że nie stanowią zagrożenia. Z tym że to było przed budową – zaznacza M. Kozaczenko.

Pani dyrektor zapowiada, że po zakończeniu budowy zaplanowane są nowe nasadzenia.

Natomiast – jak powiedział kierownik budowy – ścięte drewno trafiło do Caritasu, który przekaże je potrzebującym na opał. Taką decyzję podjął prezydent Bakun. Wcześniej firma, która prowadzi budowę, zaproponowała ofiarowanie drewna dwóm innym organizacjom. Jedna odmówiła, a druga nie odpowiedziała na pismo.
pab
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Obywatelka rp - niezalogowany 2019-02-20 18:41:48

    Wkoncu się wzięli za te drzewa. Powinni wszystko powycinac 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Łolaboga - niezalogowany 2019-02-20 18:52:56

    Amba Fatima było i nima. Kurde coś za cenę czegoś. Zawsze się czegoś jest czepić. Tu świerków za dużo tu za mało. Artykuł na miarę Przemyśla. Następnym razem napiszą że zbudowali chałę przy sprzedaży 14 na boisku na którym grały dzieci w piłkę bo alarmuje czytelniczka. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    nnn - niezalogowany 2019-02-20 19:30:31

    Hala hala,alenie sadze aby przebiegala ona wlasnie tam,gdzie stala ta dorodna sosna ktora pamietam z czasow szkolnych!!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama