Przy Szkole Podstawowej nr 14 zostały wycięte okazałe świerki. Dyrekcja wyjaśnia, że powodem jest budowa hali sportowej i umożliwienie podłączenia do sieci ciepłowniczej.
„Dzień dobry. Pod szkołą nr 14 właśnie trwa wycinka zdrowych drzew. Jestem ciekawa, jaki jest powód. Były miejscem gniazdowania wielu ptaków. Czy ktoś z gazety mógłby to sprawdzić?” – napisała do nas mieszkanka [paywall]jednego z okolicznych bloków w czwartek, 14 lutego. W następnej wiadomości dodała: „W związku z budową hali już wycięli masę drzew. Betonową pustynię zrobią dookoła”.
Jak wyjaśnia nam dyrektor szkoły Małgorzata Kozaczenko, było to absolutnie konieczne i zaplanowane w projekcie budowy. – Taka decyzja została podjęta z konserwatorem zabytków i są na to wszystkie pozwolenia – mówi. Potwierdza to kierownik budowy. Z wypowiedzi wynika, że wycinka była niezbędna do podłączenia hali do sieci ciepłowniczej. Na trasie rurociągów nie mogą się znajdować drzewa, ponieważ groziłoby to ich zawaleniem.
– Mnie też serce bolało, gdy patrzyłam, jak wycinają te drzewa, bo dbaliśmy o nie. W 2015 roku wystąpiłam o ekspertyzę, ponieważ one chorowały. Wynikało z niej, że nie stanowią zagrożenia. Z tym że to było przed budową – zaznacza M. Kozaczenko.
Pani dyrektor zapowiada, że po zakończeniu budowy zaplanowane są nowe nasadzenia.
Natomiast – jak powiedział kierownik budowy – ścięte drewno trafiło do Caritasu, który przekaże je potrzebującym na opał. Taką decyzję podjął prezydent Bakun. Wcześniej firma, która prowadzi budowę, zaproponowała ofiarowanie drewna dwóm innym organizacjom. Jedna odmówiła, a druga nie odpowiedziała na pismo.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Wkoncu się wzięli za te drzewa. Powinni wszystko powycinac
Amba Fatima było i nima. Kurde coś za cenę czegoś. Zawsze się czegoś jest czepić. Tu świerków za dużo tu za mało. Artykuł na miarę Przemyśla. Następnym razem napiszą że zbudowali chałę przy sprzedaży 14 na boisku na którym grały dzieci w piłkę bo alarmuje czytelniczka.
Hala hala,alenie sadze aby przebiegala ona wlasnie tam,gdzie stala ta dorodna sosna ktora pamietam z czasow szkolnych!!!!
No to teraz pan Smog da się we znaki z jeszcze większą, spotęgowaną, miażdżącą mocą !!! Brawo !!! Tak trzymać i nie popuszczać !!!DRZEWA POMOCNE W WALCE ZE SMOGIEM - SILESION.PL
?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?
SMOG NAS ZABIJA Z KAŻDYM ODDECHEM - WYBORCZA.PL
Jakość życia ludzi i zwierząt zależy od otoczenia naturalnego, dlatego każde drzewo jest ważne. Niszcząc drzewa niszczymy nasz układ nerwowy i oddechowy, bo potrzebujemy tlenu. To co robimy z NATURĄ robimy też sami z sobą, bo przecież żyjemy w symbiozie.
PARTNERKA STANA BORYSA UJAWNIA WSTRZĄSAJĄCĄ PRZYCZYNĘ UDARU... - PIKIO.PLPs. Kto następny ?!?
''Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów'' - Stanisław Lem
Dokładnie tak, ale najważniejsze, czy wycinka była konieczna, czy też nie, powinni dokonać świeżych nasadzeń, w zamian za te wycięte, zgodnie z ustawą o ochronie przyrody.YOUTUBE.COM - DRZEWO ZA DRZEWO - 30 SEK.
Kupcie sobie działkę i posadzić na niej drzewa jakie chcecie.
Mózg sobie lepiej kup, jak takie głupoty wypisujesz.
Ja proponuję nie budować żadnej hali a dzieciom kupić bilet w jedną stronę np do Rzeszowa lub dalej i niech wreszcie nie przeszkadzają żyć miejscowym aktywistom w najczęściej godnym wieku. Pozdrawiam
Kiedyś tam było Pięknie. Dzieciństwo spędzone w gorgach bezcenne . Teraz stoi tam chałupa, masakra.
widzisz tam Rzeszów zapyziałe miasto co ty proponujesz jak już to Wrocław Opole może Warszawa nie daj boże Szczecin czy Lublin bo tam już życie zamarło...
Niech każdy posadzi drzewo w miejscu wskazanym i nie drzeć więcej pysków na wycinkę ,jeżeli jest ona akurat potrzebna .!
Wkoncu się wzięli za te drzewa. Powinni wszystko powycinac
Amba Fatima było i nima. Kurde coś za cenę czegoś. Zawsze się czegoś jest czepić. Tu świerków za dużo tu za mało. Artykuł na miarę Przemyśla. Następnym razem napiszą że zbudowali chałę przy sprzedaży 14 na boisku na którym grały dzieci w piłkę bo alarmuje czytelniczka.
Hala hala,alenie sadze aby przebiegala ona wlasnie tam,gdzie stala ta dorodna sosna ktora pamietam z czasow szkolnych!!!!