Reklama

Wyczekiwana inwestycja drogowa już służy mieszkańcom

Wybudowany w ubiegłym roku most na Sanie w Chałupkach Dusowskich, który połączył tereny gminy Orły i gminy Stubno – to inwestycja, której zadaniem było usprawnienie komunikacji w tym regionie. Teraz uzupełniła ją drogowa inwestycja pomiędzy miejscowościami Nakło i Chałupki Dusowskie, która łączy się z wybudowanym mostem na rzece San, na pograniczu gmin Stubno i Orły.

Roboty budowlane zakończyły się w minionym miesiącu. Nowo wybudowana droga wraz z mostem stanowi komfortowy skrót do drogi krajowej nr 77 i autostrady A4, a także strefy ekonomicznej w Zadąbrowiu i przejść granicznych w Korczowej i Medyce. Władze gminy Stubno liczą, że inwestycja wpłynie korzystnie na rozwój gospodarczy na tym obszarze i będzie sprzyjać powstawaniu nowych podmiotów gospodarczych oraz przysporzy gminie nowych mieszkańców. Inwestycja pochłonęła w sumie 13 mln 231 tys. 577,27 zł, z czego pokryto wykonanie robót budowlanych, nadzór inwestorski i dokumentację techniczną. 7 mln 667 tys. 527 zł pochodziło z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, a resztę dołożyły powiat przemyski i samorząd Stubna.

Długość drogi po przebudowie to ok. 5,5 kilometra. Przebudowa obejmowała m.in. roboty rozbiórkowe, roboty ziemne, przebudowę nawierzchni jezdni, wykonanie obustronnych utwardzonych poboczy, wykonanie chodnika, zjazdów i rowów, budowę i przebudowę przepustów, przebudowę przyłącza kablowego niskiego napięcia oraz linii światłowodowej.

Reklama

W uroczystym oddaniu inwestycji udział wzięli m.in. posłowie Adam Dziedzic – reprezentujący ministra infrastruktury Dariusza Klimczaka, a także Marek Rząsa i Marek Kuchciński, ponadto przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych, a także przedstawiciele wykonawcy – firmy PBI Infrastruktura S.A., kapłani z parafii w Stubnie i w Lesznie oraz społeczność sołectw z terenu gminy Stubno. Po uroczystym poświęceniu drogi przetestowano nową drogę, a na koniec spotkano się w Wiejskim Domu Kultury w Nakle, gdzie gospodarz gminy Stubno Ryszard Adamski złożył podziękowania za pomoc w zrealizowaniu tej ważnej inwestycji.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 13/10/2024 11:20
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama