Reklama

Wyjątkowe wyróżnienie dla burmistrza Jawornika Polskiego

2 kwietnia br. na długo zapisze się w pamięci mieszkańców Jawornika Polskiego, a zwłaszcza jego burmistrza – Łukasza Kawaliło. Właśnie tego dnia w Archikatedrze Przemyskiej, podczas uroczystej mszy św. pod przewodnictwem abpa Adama Szala – metropolity przemyskiego, został odznaczony Medalem „Pro Ecclesia Premisilensis” (tłum.: na rzecz Kościoła przemyskiego).

Te wyróżnienia są przyznawane osobom świeckim szczególnie zasłużonym dla życia i działalności archidiecezji przemyskiej.

„Odznaczenie zostało przyznane w uznaniu za wieloletnie zaangażowanie, oddaną służbę oraz działania na rzecz Kościoła i lokalnej wspólnoty. Stanowi ono również wyraz wdzięczności za troskę o rozwój duchowy mieszkańców oraz budowanie relacji opartych na wartościach chrześcijańskich”

– podkreśla UMiG w Jaworniku Polskim, gratulując zaszczytnego odznaczenia swojemu burmistrzowi.

Identyczne odznaczenie otrzymała też starosta przemyski Bożena Ryczan.

Reklama

 

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama