Reklama

Wyprawę do Niemiec zakończyli w Polsce

29/03/2021 08:27

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej z placówki w Lubaczowie zatrzymali obywateli Turcji, którzy nielegalnie przekroczyli granicę państwa.

Strażnicy graniczni otrzymali informację od policjantów, że w miejscowości Basznia Górna zauważono kobietę i 2 mężczyzn, którzy z plecakami poruszali się w rejonie granicy państwa. W podane miejsce został wysłany patrol SG, który odnalazł szybko osoby.

Cała trójka w wieku od 20 do 28 lat miała przy sobie tureckie paszporty oraz dowody osobiste. Nie posiadali prawa pobytu na terytorium RP, a podejrzenia funkcjonariuszy co do nielegalnego przekroczenia wkrótce potwierdziły ślady butów odnalezione na granicy.

Cudzoziemcy chcieli się dostać do Niemiec, do rodziny i dobrze przygotowali się do podróży. Byli wyposażeni w zapasowe ubrania oraz obuwie. Obecnie trwają czynności zmierzające do przekazania imigrantów ukraińskim służbom granicznym w ramach umowy o readmisji.


owa
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama