Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej z placówki w Lubaczowie zatrzymali obywateli Turcji, którzy nielegalnie przekroczyli granicę państwa.
Strażnicy graniczni otrzymali informację od policjantów, że w miejscowości Basznia Górna zauważono kobietę i 2 mężczyzn, którzy z plecakami poruszali się w rejonie granicy państwa. W podane miejsce został wysłany patrol SG, który odnalazł szybko osoby.
Cała trójka w wieku od 20 do 28 lat miała przy sobie tureckie paszporty oraz dowody osobiste. Nie posiadali prawa pobytu na terytorium RP, a podejrzenia funkcjonariuszy co do nielegalnego przekroczenia wkrótce potwierdziły ślady butów odnalezione na granicy.
Cudzoziemcy chcieli się dostać do Niemiec, do rodziny i dobrze przygotowali się do podróży. Byli wyposażeni w zapasowe ubrania oraz obuwie. Obecnie trwają czynności zmierzające do przekazania imigrantów ukraińskim służbom granicznym w ramach umowy o readmisji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze