Kto był, doskonale wie, jak piękne, malownicze to tereny. Kto nie był, niech żałuje. Dla niezdecydowanych władze województwa podkarpackiego i lubelskiego przygotowują akcję promującą uroki Roztocza i Lubelszczyzny.
Do spotkania doszło w Tomaszowie Lubelskim, niejako pośrodku Roztocza, ale na granicy dwóch województw. Było okazją do prezentacji zasad funkcjonowania marki turystycznej „Roztocze”, obejmującej swoim zasięgiem Podkarpacie i Lubelszczyznę. Udział w nim wzięli m.in.: marszałkowie obu województw, czyli Władysław Ortyl i Jarosław Stawiarski oraz prezesi Podkarpackiej i Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej – Wioletta Rejman i Paweł Wójcik, a także burmistrz Tomaszowa Lubelskiego i prezes Euroregionu Roztocze Wojciech Żukowski[paywall]. Projekt pod nazwą „Rozotcze – tutaj naturalnie odpoczywam” złożyła do Ministerstwa Rozwoju Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna.
Jak już wspomnieliśmy, Roztocze położone jest na terenie dwóch województw – podkarpackiego i lubelskiego. O ogromie walorów przyrodniczych nikogo przekonywać nie trzeba. Nietypowy klimat, dzika przyroda, ciekawa tradycja, bogata historia, szlaki turystyczne i doskonałe warunki do aktywnego spędzania wolnego czasu to tylko niektóre z nich. Tamtędy przebiega część Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo, a takie perełki, jak choćby: cerkiew w Radrużu, Uzdrowisko Horyniec-Zdrój, cmentarze, wapienne krzyże bruśnieńskie, betonowe bunkry w lasach, znane są w całej Europie. Rosnącym zainteresowaniem cieszą się wydarzenia kulturalne: Festiwal Dziedzictwa Kresów i „Folkowisko” w Gorajcu. Roztocze to także najbardziej nasłonecznione miejsce w Polsce, tzw. Słoneczny Biegun Polski, które wyróżnia się również czystym powietrzem za sprawą olbrzymich kompleksów leśnych. W 2019 r. Transgraniczny Rezerwat Biosfery Roztocze został wpisany na Listę Sieci Rezerwatów Biosfery UNESCO.
– Roztocze jest jedno i nie da się go fizycznie podzielić na dwie części. Dlatego musimy zastosować wspólne działania promocyjne skierowane do całego tego obszaru. Cieszę się, że razem z województwem lubelskim będziemy realizować ten ważny projekt. Jako samorząd województwa musimy mieć na uwadze równomierny rozwój turystyki na Podkarpaciu i promować atrakcje turystyczne całego regionu, a Roztocze ma ogromny potencjał, który chcemy wykorzystać – stwierdził marszałek województwa podkarpackiego W. Ortyl.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Mając takie perełki jak Bieszczady,dwa przepiękne Pogórza,Przemyśl,Krasiczyn gdzie wystarczy tylko mądrze zainwestować naprawdę parę groszy,które to totalnie się zaniedbuje.Nasza władza samorządowa ma inne pomysły z pogranicza poronionych. Ale na tym polu ma już wielkie osiągnięcia np Centrum Kongresowe itd gdzie tylko wiatr na konstrukcjach wygrywa przedziwne melodie.Ale urok głupoty to nasza regionalna samorządowa specjalność
Dlaczego Ortyl nie dorzuci ździebko do remontu przemyskich XIXwiecznych kamienic, z których tynk sypie się mieszkańcom na głowy? Ale jak to pisiorska władza, nawet ta samorządowa - zmarnotrawić publiczne pieniądze na bzdurne "wypromowania" niczym Sasin na pakiety wyborcze!
Ścieżka rowerowa Bolestraszyce - Krasiczyn wystarczy zauważyć ile osób już porusza się na rowerach, rodziny, turyści, na obiad, lody. Obecnie ścieżki nie prowadzą do celu atrakcyjnego i dającego odpocząć. Cały dzień wypełniony ruchem, a pieniądz zostaje u nas i nakręca biznes.
Mając takie perełki jak Bieszczady,dwa przepiękne Pogórza,Przemyśl,Krasiczyn gdzie wystarczy tylko mądrze zainwestować naprawdę parę groszy,które to totalnie się zaniedbuje.Nasza władza samorządowa ma inne pomysły z pogranicza poronionych. Ale na tym polu ma już wielkie osiągnięcia np Centrum Kongresowe itd gdzie tylko wiatr na konstrukcjach wygrywa przedziwne melodie.Ale urok głupoty to nasza regionalna samorządowa specjalność
Dlaczego Ortyl nie dorzuci ździebko do remontu przemyskich XIXwiecznych kamienic, z których tynk sypie się mieszkańcom na głowy? Ale jak to pisiorska władza, nawet ta samorządowa - zmarnotrawić publiczne pieniądze na bzdurne "wypromowania" niczym Sasin na pakiety wyborcze!
Ścieżka rowerowa Bolestraszyce - Krasiczyn wystarczy zauważyć ile osób już porusza się na rowerach, rodziny, turyści, na obiad, lody. Obecnie ścieżki nie prowadzą do celu atrakcyjnego i dającego odpocząć. Cały dzień wypełniony ruchem, a pieniądz zostaje u nas i nakręca biznes.