Reklama

X Wiosenne Kursy Mistrzowskie

19/05/2016 10:03

W bieżącym roku Towarzystwo Muzyczne w Przemyślu świętowało mały jubileusz. Po raz dziesiąty do Przemyśla zjechali się adepci gry na skrzypcach, altówce i wiolonczeli, aby pod okiem wybitnych pedagogów doskonalić warsztat.

Wiosenne Kursy Mistrzowskie na stałe wpisały się w kalendarz imprez artystycznych Przemyśla. Co roku na wiosnę przybywa do naszego miasta kilkudziesięciu młodych artystów, chcących pod okiem znakomitych pedagogów kształcić wrażliwość i umiejętności warsztatowe. Podobnie jak w latach ubiegłych, kadrę profesorską stanowili wykładowcy polskich akademii muzycznych z Krakowa, Poznania i Warszawy (Monika Wilińska-Tarcholik – fortepian, Sławomir Cierpik – fortepian, Piotr Tarcholik – skrzypce, Marcin Baranowski – skrzypce, Piotr Reichert – altówka, Dominik Połoński – wiolonczela oraz Jeroen Reuling, również wiolonczelista, na co dzień profesor Królewskiego Konserwatorium w Brukseli.


fot.Adam Erd
Tegoroczną edycję Kursów rozpoczął występ pianistów-akompaniatorów (M.Wilińska-Tarcholik i S. Cierpik) w repertuarze na cztery ręce.


fot.Adam Erd
Wraz z orkiestrą „kursową” występuje kwartet przemyskich skrzypaczek w składzie: Anna Szamli, Anna Bodziak, Katarzyna Baszak i Konstancja Bukojemska. W ich wykonaniu Koncert h-moll na czworo skrzypiec RV 580 A. Vivaldiego.

Na zakończenie kursów w sali Przemyskiej Biblioteki Publicznej, która przy okazji pokazała swoje niezłe walory akustyczne, wystąpiła orkiestra „kursowa”, która akompaniowała młodym solistom. Zespół wykonał kompozycje J. Haydna, A. Vivaldiego, L. Boccheriniego i P. de Sarasatego. Orkiestrę od pulpitu poprowadziła doskonale znana przemyskiej publiczności z występów w kwartecie Airis Aleksandra Czajor.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama