W bieżącym roku Towarzystwo Muzyczne w Przemyślu świętowało mały jubileusz. Po raz dziesiąty do Przemyśla zjechali się adepci gry na skrzypcach, altówce i wiolonczeli, aby pod okiem wybitnych pedagogów doskonalić warsztat.
Wiosenne Kursy Mistrzowskie na stałe wpisały się w kalendarz imprez artystycznych Przemyśla. Co roku na wiosnę przybywa do naszego miasta kilkudziesięciu młodych artystów, chcących pod okiem znakomitych pedagogów kształcić wrażliwość i umiejętności warsztatowe. Podobnie jak w latach ubiegłych, kadrę profesorską stanowili wykładowcy polskich akademii muzycznych z Krakowa, Poznania i Warszawy (Monika Wilińska-Tarcholik – fortepian, Sławomir Cierpik – fortepian, Piotr Tarcholik – skrzypce, Marcin Baranowski – skrzypce, Piotr Reichert – altówka, Dominik Połoński – wiolonczela oraz Jeroen Reuling, również wiolonczelista, na co dzień profesor Królewskiego Konserwatorium w Brukseli.
fot.Adam Erd
Tegoroczną edycję Kursów rozpoczął występ pianistów-akompaniatorów (M.Wilińska-Tarcholik i S. Cierpik) w repertuarze na cztery ręce.

fot.Adam Erd
Wraz z orkiestrą „kursową” występuje kwartet przemyskich skrzypaczek w składzie: Anna Szamli, Anna Bodziak, Katarzyna Baszak i Konstancja Bukojemska. W ich wykonaniu Koncert h-moll na czworo skrzypiec RV 580 A. Vivaldiego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze