Reklama

Z komputerem na ty. Mieszkańcy chętnie korzystają z darmowych kursów

12 października w kolejnych miejscowościach gminy Sieniawa ruszyły kursy komputerowe dla chętnych mieszkańców. Z możliwości podniesienia własnych kompetencji cyfrowych mogą oni korzystać bezpłatnie. Chętnych do nauki nie brakuje, a gmina zapewnia, że wciąż jeszcze można się zapisać na szkolenia.

Do udziału w kursach komputerowych w ramach 2. edycji projektu „Kompetencje cyfrowe dla Wszystkich” gmina zaprosiła wszystkich chętnych mieszkańców w wieku powyżej 25 lat. Wśród uczestników są zarówno osoby bezrobotne, jak i pracujące czy uczące się.

Z szansy udziału w darmowym cyklu szkoleń nie mogą jedynie skorzystać[paywall] prowadzący własną działalność gospodarczą. Inauguracja kursów miała miejsce w miejscowości Rudka. 28 września szkolenia komputerowe rozpoczęła tam pierwsza tura mieszkańców podzielona na 2 grupy.

Druga tura chętnych, licząca już 5 grup, rozpoczęła naukę 12 października. Kursy odbywają się w: Czerwonej Woli, Paluchach i Czercach.

Kolejna, szósta grupa będzie się szkolić w Sieniawie. Zajęcia prowadzone są dzięki współpracy Urzędu Miasta i Gminy w Sieniawie z mającym swoją siedzibę w Rzeszowie Towarzystwem Altum Programy Społeczno-Gospodarcze.

– Rozpoczęcie pierwszej tury szkoleń sprawiło, że szybko pojawili się następni chętni. Bez problemu udało się zebrać chętnych do nauki i tak powstało 5 kolejnych grup. Następna ruszy w Sieniawie, ale projekt cały czas trwa i jeśli znajdzie się kolejna grupa chętnych z danej miejscowości, przedsięwzięcie będzie kontynuowane. Jako gmina udostępnimy lokal z dostępem do internetu. Warto skorzystać z okazji, bo uczestnictwo w kursach jest całkowicie bezpłatne i kończy się egzaminem ECDL i uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego zdobyte umiejętności – zachęca sekretarz miasta i gminy Sieniawa Barbara Matyja.

W przypadku pytań czy chęci zgłoszenia uczestnictwa można się kontaktować pod numerem tel. 16 622 73 01 wew. 24 lub wysyłając e-mail na adres sekretarz@sieniawa.pl.

Reklama

Co istotne szkolenia realizowane są też w godzinach popołudniowych. W sumie kurs obejmuje 72 godziny szkoleniowe.

– Na już trwających kursach mamy sporo osób, które niebawem kończą pracę zawodową lub już są na emeryturze. Widzimy, że te szkolenia są dla tych osób faktycznie przydatne. Są osoby, które właśnie na szkoleniu mają po raz pierwszy styczność z komputerem, bo do tej pory się bez niego obywały, ale obecna rzeczywistość niejako wymusiła na nich krok w kierunku nowoczesności, bo wszystko aktualnie zmierza ku cyfryzacji – podsumowuje B. Matyja.


fot.UMiG Sieniawa
Dokumenty podpisane, teraz można przystąpić do części praktycznej.

Reklama


fot.UMiG Sieniawa
Kolejna grupa kursantów.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama