Reklama

Z naturą nikt nie wygra. Święto osiedla Kmiecie przerwane

Jedno z większych przemyskich osiedli – Kmiecie – swoje święto po raz 7. obchodziło w sobotę, 26 sierpnia br. Zapowiadało się bardzo ciekawie, bo program obfitował w wiele atrakcji dla młodszych i starszych. Niestety, nie udało się zrealizować nawet połowy planu, bo tygodnie przygotowań zepsuła kilkunastominutowa burza. Jednak jak zapewnili organizatorzy, będzie dogrywka! Najprawdopodobniej w połowie września br.

Większość przemyskich osiedli właśnie w okresie wakacyjnym planuje imprezy dla swoich mieszkańców. Imprezy naszpikowane atrakcjami. Nie inaczej było na Kmieciach. Organizatorzy, którymi byli wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Marcin Kowalski i Zarząd Osiedla nr 2 „Kmiecie”, postarali się, aby nikt się nie nudził. Ani młodsi, ani starsi. Dla tych pierwszych były zabawy z „Kropką”, którą w roli animatora była niezastąpiona Sylwia Król, z uśmiechem i żartem dzieci witali szczudlarze, a Stowarzyszenie „Róża Wiatrów” zaproponowało spływ kajakowy Sanem na czas[paywall]. Kto miał ochotę, mógł wziąć udział w specyficznym wyścigu kolarskim, który zorganizowali przedstawiciele UKS „Gladiator” Przemyśl. Szaleństw na dmuchańcach także nie było końca… Głodni mogli się posili kiełbaskami z grilla i innymi frykasami.

Jeszcze ok. g. 15 nic nie zapowiadało dramatu… Naraz jednak nad Przemyślem zawisły ciemne, burzowe chmury. Wzmógł się wiatr, zaczęło padać. Nawet kilkunastominutowy pogodowy „armagedon” dla takich imprez, jak ta na Kmieciach, to wyrok. A przecież w programie było jeszcze wiele atrakcji, by wymienić magiczne przejażdżki ciuchcią, ekspresyjny pokaz teatru ognia czy choćby zabawę z didżejem. Święto zostało przerwane. Ale nie przeszło do historii. Jak zapewnili organizatorzy, zostało zawieszone.

Reklama

– Wielka szkoda, ale nic nie mogliśmy zrobić. Choć burza trwała kilka minut, narobiła wiele szkód. Porwała wszystko, co napotkała na swojej drodze. Nie chcieliśmy ryzykować, bo największą grupą naszych gości były dzieci. Przerwaliśmy imprezę, która zostanie dokończona w najbliższym, najdogodniejszym terminie. Zapraszamy na połowę września, dokładne informacje kiedy dokładnie, przekażemy niebawem

– zapewnił M. Kowalski.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama