Jeden kierował pod wpływem alkoholu, drugi był skazany m.in. za znieważenie funkcjonariuszy. Obaj cudzoziemcy – obywatele Ukrainy – przymusowo opuścili Polskę.
53-letni obywatel Ukrainy 5 lutego – pod konwojem funkcjonariuszy z Placówki SG w Rzeszowie-Jasionce – został przewieziony na przejście graniczne w Medyce. Dwa dni wcześniej naruszył polskie prawo, czego dowiodła kontrola przeprowadzona przez policjantów z Mielca.
„Cudzoziemiec kierował ciężarówką, będąc pod wpływem alkoholu. Sąd ukarał go grzywną w kwocie 4 tys. zł oraz 4-letnim zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych” – przekazały służby prasowe BiOSG.
Mężczyzna otrzymał decyzję zobowiązującą go do powrotu i jednocześnie 5-letni zakaz wjazdu do państw Schengen. Podobny los spotkał innego obywatela Ukrainy 2 lutego. Ten również został przywieziony na polsko-ukraińskie przejście graniczne przez mundurowych z Rzeszowa-Jasionki w związku z wydana wobec niego decyzją powrotową. Podobnie jak poprzednik otrzymał też 5-letni zakaz wjazdu do Schengen. Taki los spotkał cudzoziemca w związku kontrolą stalowowolskich policjantów.
„Mężczyzna miał problemy z polskim prawem i był skazany m.in. za znieważenie funkcjonariuszy Policji” – czytamy w komunikacie BiOSG.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze