Reklama

Z powodu naruszenia przepisów przymusowo opuścili Polskę


Jeden kierował pod wpływem alkoholu, drugi był skazany m.in. za znieważenie funkcjonariuszy. Obaj cudzoziemcy – obywatele Ukrainy – przymusowo opuścili Polskę.


53-letni obywatel Ukrainy 5 lutego – pod konwojem funkcjonariuszy z Placówki SG w Rzeszowie-Jasionce – został przewieziony na przejście graniczne w Medyce. Dwa dni wcześniej naruszył polskie prawo, czego dowiodła kontrola przeprowadzona przez policjantów z Mielca.

„Cudzoziemiec kierował ciężarówką, będąc pod wpływem alkoholu. Sąd ukarał go grzywną w kwocie 4 tys. zł oraz 4-letnim zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych” – przekazały służby prasowe BiOSG.

Mężczyzna otrzymał decyzję zobowiązującą go do powrotu i jednocześnie 5-letni zakaz wjazdu do państw Schengen. Podobny los spotkał innego obywatela Ukrainy 2 lutego. Ten również został przywieziony na polsko-ukraińskie przejście graniczne przez mundurowych z Rzeszowa-Jasionki w związku z wydana wobec niego decyzją powrotową. Podobnie jak poprzednik otrzymał też 5-letni zakaz wjazdu do Schengen. Taki los spotkał cudzoziemca w związku kontrolą stalowowolskich policjantów.

Reklama

„Mężczyzna miał problemy z polskim prawem i był skazany m.in. za znieważenie funkcjonariuszy Policji” – czytamy w komunikacie BiOSG.

 

 

 

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama