Reklama

Zabezpieczyli prawie 6 tys. jednorazowych e-papierosów

15/07/2025 09:57

Krajowa Administracja Skarbowa prowadzi ogólnokrajowe, intensywne działania mające na celu sprawdzenie zgodności z prawem oferowanych na polskim rynku jednorazowych papierosów elektronicznych a prowadzone przez nią kontrole weryfikują m.in. zawartość płynu w papierosach elektronicznych, kartridżach i zbiorniczkach zapasowych. W ostatnim czasie funkcjonariusze zabezpieczyli niemal 6 tys. jednorazowych e-papierosów.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zatrzymali na podkarpackim odcinku autostrady A4 samochód dostawczy jadący z Niemiec, którym kierował 31-letni obywatel naszego kraju.  

W przestrzeni ładunkowej pojazdu mundurowi wykryli ponad 30 kartonowych pudeł, które według objaśnień kierowcy, miały zawierać sprzęt elektroniczny. Okazało się jednak, że były one wypełnione e-papierosami bez polskich znaków akcyzy. Zabezpieczono 5939 jednorazowych e-papierosów o łącznej pojemności 118 litrów płynu, z zawartością 2 proc. nikotyny.  Jak przekazała Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie:

Reklama

„w sprawie zostało wszczęte postępowanie karne skarbowe. Trwają dalsze czynności, które prowadzi Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w  Przemyślu. Należności celno-podatkowe ciążące na zabezpieczonym towarze sięgają 770 tys. zł”. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama