Krajowa Administracja Skarbowa prowadzi ogólnokrajowe, intensywne działania mające na celu sprawdzenie zgodności z prawem oferowanych na polskim rynku jednorazowych papierosów elektronicznych a prowadzone przez nią kontrole weryfikują m.in. zawartość płynu w papierosach elektronicznych, kartridżach i zbiorniczkach zapasowych. W ostatnim czasie funkcjonariusze zabezpieczyli niemal 6 tys. jednorazowych e-papierosów.
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zatrzymali na podkarpackim odcinku autostrady A4 samochód dostawczy jadący z Niemiec, którym kierował 31-letni obywatel naszego kraju.
W przestrzeni ładunkowej pojazdu mundurowi wykryli ponad 30 kartonowych pudeł, które według objaśnień kierowcy, miały zawierać sprzęt elektroniczny. Okazało się jednak, że były one wypełnione e-papierosami bez polskich znaków akcyzy. Zabezpieczono 5939 jednorazowych e-papierosów o łącznej pojemności 118 litrów płynu, z zawartością 2 proc. nikotyny. Jak przekazała Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie:
„w sprawie zostało wszczęte postępowanie karne skarbowe. Trwają dalsze czynności, które prowadzi Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu. Należności celno-podatkowe ciążące na zabezpieczonym towarze sięgają 770 tys. zł”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze