Nie tylko niektóre trawniki, skwery czy place długo były (lub są) zaniedbane w nadsańskim mieście. Zwłaszcza jeśli chodzi o zbyt bujną roślinność. Podobny problem występuje na Cmentarzu Głównym przy ulicy Słowackiego w Przemyślu.
– Od kilku miesięcy obserwuję, że w niektórych miejscach na cmentarzu głównym w Przemyślu nikt nie sprząta. Pełno jest śmieci, alejki są niepozamiatane, trawa czy chwasty częstokroć sięgają kolan. Już dawno nie było tam takiego bałaganu[paywall]. Nie wiem, czy wynika to z notorycznego braku pieniędzy, na który co rusz powołują się władze miasta czy z innych względów, ale chyba osobom odwiedzającym tę nekropolię należy się jakiś szacunek. Nie może być tak, że do niektórych grobów nie można nawet się dostać. Tak ich bezpośrednie sąsiedztwo jest zarośnięte. W większości w odwiedziny chodzą starsi. Pytam, jak mają zrobić wielki porządek? Owszem, pilnują czystości na i tuż obok grobów, ale czy ich zadaniem jest porządkowanie przyległości? Chyba nie... – usłyszeliśmy od jednego z mieszkańców miasta.
Okazuje się, że do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Przemyślu również dotarły sygnały o fatalnym stanie fragmentów cmentarza przy ul. Słowackiego. Jego pracownicy przeprowadzili szybki rekonesans, po którym zobligowali administratora przemyskich nekropolii, czyli Zakład Usług Komunalnych sp. z o.o. do przeprowadzenia wykoszeń w miejscach, w których nie zostały one przeprowadzone. ZUK zobowiązał się przeprowadzić je jeszcze w tym miesiącu.
– W bieżącym roku na terenie przemyskich cmentarzy przewidziano między innymi trzy akcje koszenia trawy wraz z usuwaniem samosiewów między mogiłami, na zaniedbanych grobach, skarpie od ulicy Przemysława, niezagospodarowanej części cmentarza oraz dwukrotne odchwaszczanie środkami chemicznymi łącznie z usuwaniem pnączy z ogrodzenia cmentarza – wyliczyła podinspektor Agata Czereba z Wydziału Promocji i Kultury UM w Przemyślu.
Środki przeznaczone na administrację i utrzymanie przemyskich nekropolii, jakimi w tym roku dysponuje Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Przemyślu są porównywalne do tych, którymi dysponował w ub.r. (w 2018 r. wydział przeznaczał na zadania związane z cmentarzami komunalnymi 543 tys. 273 zł, w br. budżet ten opiewa na kwotę 500 tys. zł).
– Wciąż rosnące koszty – osobowe, materiałowe, energii czy paliwa – powodują, iż między innymi liczba tegorocznych wykoszeń musiała zostać nieco zmniejszona. Robimy jednak wszystko, reagujemy na każdy sygnał naszych mieszkańców, aby odwiedziny bliskich, spoczywających na naszych cmentarzach, nie powodowały jakichkolwiek zmartwień czy niedociągnięć natury estetycznej – podsumowała A. Czereba.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Smutne to jest.Może nawet zbyt smutne.Ale po cmentarzach poznajemy kim jesteśmy.Pamięć o przodkach to nasza nie tylko historia ale też ocena jak daleko jesteśmy w człowieczeństwie i szacunkiem do człowieka w bycie i niebycie.
Chcieliście Bakuna to macie ! Jakoś sobie nikt nie przypomina żeby za poprzedniej władzy takie "przyziemne problemy" jak wysokość trawy czy czyste chodniki stanowiły problem takiej rangi. Ale coż jak sie nie ma doświadczenia w zarządzaniu to nawet nad trawą nie potrafi sie zapanować. Teraz już nie mógłby tej swojej koleji kampanijnej wynająć bo przez ten syf w miescie ktory Panuje za rządów tego Pana na ulicach nie dałaby rady przejechać !
W sumie źle robicie publikując tego typu teksty. No bo co można mieć w sumie do bujnej roślinności itp. No a potem oprócz tego problemem staną się drzewa, które zaśmiecają liśćmi alejki i wasze piękne grobowce....Tak więc po co prowokować i z braku poważniejszych tematów wypisywać głupoty i inne tego typu farmazony ?!?
we wcześniejszych latach było tak samo ale im nie przeszkadzało bo był ich prezydent, a teraz co chwilę szukają dziury w całym by pomiędzy wierszami skrytykować obecnego prezydenta. Tylko coraz mniej ludzi daje się zmanipulować.
KOSIĆ CZY NIE KOSIĆ? OTO JEST PYTANIE! - ZYCIE.PL
Smutne i przykre to dopiero może być to, jeśli dojdzie tam do eksterminacji zieleni, zarówno tej niskiej jak i wysokiej !!!
Grzesiu daj se spokój, weekend jest idź z kolegami na piwo.
Panie ATWA, czy to tak trudno zrozumieć, że pojęcie "eksterminacja" dotyczy człowieka, a nie roślin? Powtarzasz pan tę bzdurę od dłuższego czasu. Ganisz jedzenie mięsa zwierząt i jak piszesz o eksterminacji roślin, którym przypisujesz rolę człowieka, to powiedz, czym ty się żywisz? Jak zjadasz kalafiora, to nie jest to jego eksterminacja?
Kto czyta życie podkarpackie ? Gorsze prowokacje niż w TVP regionalnej
Należy dodać bałagan (wprowadzanie w błąd) w numeracji pól i kwater na CGł. Co innego na cmentarzu (jedna numeracja), a co innego w księgach Zarządu C Gl.Poza tym PAN PREZES Zarządu czuje się dobrze
Przykuj się do jednego z tych cmentarnych drzew wszak są już okropkowane i tym samym niedługo "polegną". Tylko butów nie zapomnij założyć panie A.G.
Czy za komuny czy za Pisu czy teraz biorę nożyce ,rękawice i przystrzygam trawkę raz w miesiącu a w maju 2 x. Zobaczcie jak wyglądają grobowce niektóre nie sprzątane od 1 listopada-zacznijcie wpierw od siebie.
To prawda za tamtego Prezydenta nikomu nic nie przeszkadzało bo PIS miał władze a teraz wszystko widzą chcą żeby nowy Prezydent wszystko zrobił tak w krótkim czasie Pan Prezydent Bakun to dużo już zrobił szacunek dla niego że robi porządek najpierw na stanowiskach tak trzymać Panie Prezydencie
A ja proponuje się przyjrzeć miejskim chodnikom... zielsko miejscami tak zarosło ,że trzeba będzie kosić kosiarkami ..
Smutne to jest.Może nawet zbyt smutne.Ale po cmentarzach poznajemy kim jesteśmy.Pamięć o przodkach to nasza nie tylko historia ale też ocena jak daleko jesteśmy w człowieczeństwie i szacunkiem do człowieka w bycie i niebycie.
Chcieliście Bakuna to macie ! Jakoś sobie nikt nie przypomina żeby za poprzedniej władzy takie "przyziemne problemy" jak wysokość trawy czy czyste chodniki stanowiły problem takiej rangi. Ale coż jak sie nie ma doświadczenia w zarządzaniu to nawet nad trawą nie potrafi sie zapanować. Teraz już nie mógłby tej swojej koleji kampanijnej wynająć bo przez ten syf w miescie ktory Panuje za rządów tego Pana na ulicach nie dałaby rady przejechać !
W sumie źle robicie publikując tego typu teksty. No bo co można mieć w sumie do bujnej roślinności itp. No a potem oprócz tego problemem staną się drzewa, które zaśmiecają liśćmi alejki i wasze piękne grobowce....Tak więc po co prowokować i z braku poważniejszych tematów wypisywać głupoty i inne tego typu farmazony ?!?