Reklama

Zaopiekowali się strażackim żukiem

06/06/2020 12:18

Ponad 30-letni, wysłużony żuk znajdujący się na wyposażeniu OSP w Chodakówce, znalazł miejsce godnej emerytury – trafił do rzeszowskiego muzeum. Jego przekazanie nastąpiło 22 maja.

Wóz, który druhom ochotnikom w Chodakówce służył kilka ładnych lat, od pewnego już czasu nie pełni służby i zapewne prędzej czy później trzeba by go zezłomować. Na szczęście udało się go przed smutnym losem uchronić. Żuk A07B, rok produkcji 1990, zostanie muzealnym eksponatem. Zgłosiło się po niego Muzeum[paywall] Techniki i Militariów w Rzeszowie, prowadzone przez generała brygady w cywilu, byłego dowódcę 21 Brygady Strzelców Podhalańskich Tomasza Bąka. Wymalowany w strażackie barwy żuk znajdzie się w doborowym towarzystwie, stanie m.in. obok czołgu T-34, bogatej kolekcji jednośladów oraz licznych pojazdów i samolotów wojskowych i cywilnych. Samochód przekazał w zastępstwie burmistrza Kańczugi Andrzeja Żygadło sołtys wsi Chodakówka Aleksander Bratkowski, a w imieniu strażackiej braci pożegnał go kierowca OSP Chodakówka Janusz Jawniak.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości