Ponad 30-letni, wysłużony żuk znajdujący się na wyposażeniu OSP w Chodakówce, znalazł miejsce godnej emerytury – trafił do rzeszowskiego muzeum. Jego przekazanie nastąpiło 22 maja.
Wóz, który druhom ochotnikom w Chodakówce służył kilka ładnych lat, od pewnego już czasu nie pełni służby i zapewne prędzej czy później trzeba by go zezłomować. Na szczęście udało się go przed smutnym losem uchronić. Żuk A07B, rok produkcji 1990, zostanie muzealnym eksponatem. Zgłosiło się po niego Muzeum[paywall] Techniki i Militariów w Rzeszowie, prowadzone przez generała brygady w cywilu, byłego dowódcę 21 Brygady Strzelców Podhalańskich Tomasza Bąka. Wymalowany w strażackie barwy żuk znajdzie się w doborowym towarzystwie, stanie m.in. obok czołgu T-34, bogatej kolekcji jednośladów oraz licznych pojazdów i samolotów wojskowych i cywilnych. Samochód przekazał w zastępstwie burmistrza Kańczugi Andrzeja Żygadło sołtys wsi Chodakówka Aleksander Bratkowski, a w imieniu strażackiej braci pożegnał go kierowca OSP Chodakówka Janusz Jawniak.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze