Andrzej Zapałowski (Kukiz’15) a nie Ryszard Kulej (SLD) będzie radnym Rady Miejskiej w Przemyślu.
Wczorajsza (22 października br.) informacja ze strony internetowej Państwowej Komisji Wyborczej jasno wskazała 23 osoby, które zasiądą w fotelach przemyskiej rady. Wśród nich był Ryszard Kulej (SLD), co dawało tej partii cztery miejsca w radzie. Późnym wieczorem nastąpiła jednak weryfikacja wyników. Okazało się, że doszło do pomyłki w okręgu wyborczym nr 1. Ryszard Kulej uzyskał 377 głosów, Andrzej Zapałowski 406 głosów.
To sprawiło, że Kukiz’15 zyskało jeszcze jeden mandat. Co prawda partia ta nie wygrała głosowania do Rady Miejskiej w Przemyślu, bo 6 mandatów uzyskała Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska i to oni pospołu będą największymi klubami radnych w mieście nad Sanem. Po cztery mandaty trafiły do rąk przedstawicieli: Prawa i Sprawiedliwości i Regii Civitas, trzy – Sojuszu Lewicy Demokratycznej Lewica Razem.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Przetasowania były poprzednio i są obecnie. To nic nadzwyczajnego. Niezwykłe jest natomiast to, jak wiele ten jeden mandat zmienia! Daje on możliwość innego podziału sił w Radzie Miasta!!!
Obserwując całą sytuację najbardziej racjonalnym porozumieniem jest Kukiz 15 i Koalicja obywatelska. Mają większość, tylko dwóch koalicjantów czyli szybsze dochodzenie do porozumienia. Mam nadzieję że Pan Bakun nie zaprosi do współpracy RC i PiSu bo wtedy dla miasta nic się nie zmieni. Spółki dalej będą kierowane przez Swoich Ekspertów i te wybory nie miały by wtedy sensu. Kukiz 15 ma potencjał co pokazali w wyborach ale jeszcze trochę brak doświadczenia ale bezpieczną opcją będzie KO dla tych młodych ludzi.
Oby wspolpracowali z KO bo regia z pisem razem maja 8 mandatow a to jedna banda
A jaki widzisz inny sensowny układ sił w radzie? Jeżeli PiS z RC dorwą się dalej do koryta to dalej będzie to co mamy teraz czyli dalsza stagnacja w mieście. Kolesiostwo po spółkach i w urzędach a chyba nie oto chodziło Panu Bakunowi. Pozatym pokazał Pan Bakun jak nie czysto zagrywa PiS w wyborach poczowszy od rejestracji wyborczej skończywszy na prywatnych wycieczkach stabu wyborczego pod adresem kandydata. A miał być czysta kampania
Wreszcie coś wygrał. Ostatnio z PSL chyba do Sejmu szedł.
Rząd z PiS, Sejmik z PiS. Złotówki miasto nie dostanie. Smutna rzeczywistość.
Z całym szacunkiem pod wzgledem wiedzy o miescie R. Kulej miażdży nowego Radnego. Szkoda że wybieracie ludzi ktorzy nie beda mieli czasu na prace w naszym miescie.. co nam historyk moze zaproponowac co on wie gdzie sa problemy w okregu nr 1. Czy wie jakie sa problemy na Wysockiego, Kmiecia ?
A co za różnica jak spółki będą kierowane przez ekspertów z innych porozumnień . Przecież to wszystko to kolesie , jedna sitwa . Przecież to wszystko jedna wielka rodzina . Raz ty raz ja . Raz ja prezesem a ty zastępcą a potem ty jak Putin i Miedwiejew .
Owen. Głupie i naiwne gadanie!Do tej pory tez był sejmik województwa z PiSu i rząd w parlamencie z PiSu i co miasto dostało? wielkie G!W mieście rzadziła Regia z PiSem, Choma to przecież tez pociotek Pisu!Ciagle słyszeliśmy, że czas dużych inwestycji już upłynął.... Te duże inwestycje to akurat za PO się przytrafiły mam tu na myśli Dwie obwodnice...PiS nie jest właścicielem Państwowych pieniędzy i nie ma prawa mścić się przy ustalaniu budżetu na Przemyślu tylko dlatego, że nie rządzi u nas inne ugrupowanie.
Kulej tez spoko! Miałem okazję z nim kiedyś rozmawiać. Mądry facet!
Proszę o przytoczenie chociaż jednego argumentu jednej skutecznej inicjatywy pana Kuleja
Pamiętam jaki to był wielki KPN-owiec.Jak walczył o jednostki wojskowe w Przemyslu.Jak wykrzykiwał o patryjotyzmie.Potem PSL.A teraz popierajacy truzubny układ.Kpina
Jedno jest pewne - zdecydowana większość kandydatów nie idzie "do koryta radnego" ze względów ideowych, aby ludziom czynić dobrze lecz z wyrafinowanego materializmu. Zaczepić się na diety, apanaże dla siebie i rodziny w miejskich spółkach, "zyski z przetargów" różnego rodzaju itp. Jest też grupa która odzwyczaiła się od normalnej roboty i im jest wszystko jedno z jakiej partii kandydują byle dostać się do koryta. Nazwiska proszę sobie już dowolnie dopasować. Nadzieje, że teraz niby będzie lepiej bo inni, młodzi itp. bajdurzenia między bajki można włożyć. Żeby Przemyśl powstał z kolan potrzebny jest miejscowy charyzmatyczny i niesamowicie dynamiczny przywódca z konkretną wizją. Póki co nie widać na horyzoncie takowych.
Wujek radnym miasta - pochodzenie ukraińskie. Będzie się działo. Wybierajcie dalej Platformę i Kukiz, nie wiedząc kto jest kim. Вітаю Вас браття в міськой раде.
Oczywiście! Tylko koalicja Kukiz'15 z Koalicją Obywatelską. Wszystkie inne rozwiązania to MISTYFIKACJA!
Faktem jest , że mądry gość z niego i rozsądnie się wypowiadał, ale... ciągle głosował za PiS i Regią... Po co!!??
No i to jest zastanawiające...Hmmm! Dwulicowe działanie?
Jak widać z powyższych, naiwnych wpisów - niektórzy dalej nie wiedzą o istnieniu tejże Ameryki.
Nierzetelność dziennikarska! Kukiz'15 to nie partia, to raz. A dwa to liczyć umiecie? W takim przypadku w Kukiz'15 będzie 7 mandatów, Koalicja 6, Pis 4, Civitas 4, SLD 2. 7+6+4+4+2= 23
Wojtek to Polak z krwi i kości baranie!!!!
Najpierw było tak: bociana dziobał szpak. Potem była zmiana i szpak dziobał bociana. Potem jeszcze trzy takie zmiany
obiektywny Myślisz ,że co teraz będzie ,że jak B, wygra to skończy się kolesiostwo o naiwny , quqc tańczy jak mu prezes każe .
@obiektywny Dawno nie czytałem tak nieobiektywnej wypowiedzi. Nie jestem fanem ani obecnie rządzącego układu ani absolutnego braku pomysłu przedstawianego przez Pana Bakuna ale co masz na myśli pisząc o nieczystych zagrywkach przy rejestracji? Pis po prostu dał ciała bo jego sztab tworzy grupa amatorów i niedojd, natomiast Bakun odstawił hucpe polityczną wprost z ulic warszawki kierując sprawę do prokuratury i robiąc sobie kampanie w myśl zasady "nie ważne co o mnie mówią byle mówili." Nie uważasz że gdyby tam w siedzibie MKW doszło do jakichkolwiek uchybień już byłoby na ten temat głośno? Kwestia czasu jest kiedy prokuratura umorzy śledztwo, ciekaw jestem czy wówczas Pan Bakun znajdzie u siebie wystarczająco Gonad żeby przeprosić, tak normalnie po ludzku.
pozyjemy zobaczymy jak to bedzie wgladac
Przetasowania były poprzednio i są obecnie. To nic nadzwyczajnego. Niezwykłe jest natomiast to, jak wiele ten jeden mandat zmienia! Daje on możliwość innego podziału sił w Radzie Miasta!!!
Obserwując całą sytuację najbardziej racjonalnym porozumieniem jest Kukiz 15 i Koalicja obywatelska. Mają większość, tylko dwóch koalicjantów czyli szybsze dochodzenie do porozumienia. Mam nadzieję że Pan Bakun nie zaprosi do współpracy RC i PiSu bo wtedy dla miasta nic się nie zmieni. Spółki dalej będą kierowane przez Swoich Ekspertów i te wybory nie miały by wtedy sensu. Kukiz 15 ma potencjał co pokazali w wyborach ale jeszcze trochę brak doświadczenia ale bezpieczną opcją będzie KO dla tych młodych ludzi.
Oby wspolpracowali z KO bo regia z pisem razem maja 8 mandatow a to jedna banda