Reklama

Zapałowski zamiast Kuleja

Andrzej Zapałowski (Kukiz’15) a nie Ryszard Kulej (SLD) będzie radnym Rady Miejskiej w Przemyślu.

Wczorajsza (22 października br.) informacja ze strony internetowej Państwowej Komisji Wyborczej jasno wskazała 23 osoby, które zasiądą w fotelach przemyskiej rady. Wśród nich był Ryszard Kulej (SLD), co dawało tej partii cztery miejsca w radzie. Późnym wieczorem nastąpiła jednak weryfikacja wyników. Okazało się, że doszło do pomyłki w okręgu wyborczym nr 1. Ryszard Kulej uzyskał 377 głosów, Andrzej Zapałowski 406 głosów.

To sprawiło, że Kukiz’15 zyskało jeszcze jeden mandat. Co prawda partia ta nie wygrała głosowania do Rady Miejskiej w Przemyślu, bo 6 mandatów uzyskała Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska i to oni pospołu będą największymi klubami radnych w mieście nad Sanem. Po cztery mandaty trafiły do rąk przedstawicieli: Prawa i Sprawiedliwości i Regii Civitas, trzy – Sojuszu Lewicy Demokratycznej Lewica Razem.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Giga - niezalogowany 2018-10-23 13:38:39

    Przetasowania były poprzednio i są obecnie. To nic nadzwyczajnego. Niezwykłe jest  natomiast to, jak wiele ten jeden mandat zmienia! Daje on możliwość innego podziału sił w Radzie Miasta!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Hpt_485 2018-10-23 14:10:39

    Obserwując całą sytuację najbardziej racjonalnym porozumieniem jest Kukiz 15 i Koalicja obywatelska. Mają większość, tylko dwóch koalicjantów czyli szybsze dochodzenie do porozumienia. Mam nadzieję że Pan Bakun nie zaprosi do współpracy RC i PiSu bo wtedy dla miasta nic się nie zmieni. Spółki dalej będą kierowane przez Swoich Ekspertów i te wybory nie miały by wtedy sensu. Kukiz 15 ma potencjał co pokazali w wyborach ale jeszcze trochę brak doświadczenia ale bezpieczną opcją będzie KO dla tych młodych ludzi. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Adel - niezalogowany 2018-10-23 14:14:44

    Oby wspolpracowali z KO bo regia z pisem razem maja 8 mandatow a to jedna banda

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama