W niedzielę, 15 września br., odbędzie się jedna z najpopularniejszych i najstarszych imprez biegowych w nadsańskim mieście dla amatorów biegania, czyli Przemyska Dycha. Będzie to już 12. edycja imprezy.
Jak sama nazwa wskazuje, Przemyski Bieg Uliczny rozegrany zostanie na dystansie 10 km. Równocześnie odbędzie się Marsz Nordic Walking – 5 km ulicami miasta, podobnie zresztą jak bieg. Oprócz oczywiście klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn, uczestnicy będą klasyfikowani w kilku innych kategoriach. Zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn w: 16 – 29 lat, 30 – 39 lat, 40 – 49 lat, 50 – 59 lat, 60 – 69 lat oraz 70 lat i starsi. Organizator główny, którym od zarania imprezy jest Przemyski Klub Biegacza, przewidział także kategorie ekstra, czyli: mieszkańców Przemyśla i powiatu przemyskiego kobiet i mężczyzn, Puchar Polski Strażaków PSP o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, IPA kobiet i mężczyzn, osób niepełnosprawnych kobiet i mężczyzn (wózki aktywne z napędem bezpośrednim, pracownik PGNiG Grupa Orlen kobiet i mężczyzn oraz krwiodawca kobiet i mężczyzn.
Początek biegu głównego o g. 11. Pięć minut później na trasę wyruszą uczestnicy marszu nordic walking. Nasza redakcja jest jednym z patronów medialnych tego przedsięwzięcia.
Sponsorem głównym Przemyskiej Dychy jest Orlen SA. Partnerami zaś: Podkarpackie – Przestrzeń Otwarta, Ministerstwo Sportu i Turystyki i Urząd Miejski w Przemyślu.
Szczegóły i zapisy: przemyskiklubbiegacza.pl.
Zapraszamy!

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze