To dzięki ich niełatwej codziennej pracy pacjenci czują się należycie zaopiekowani. Podczas uroczystości, zorganizowanej 7 czerwca w Hotelu Arłamów, uhonorowani zostali pracownicy Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio, którzy wyróżnili się zasługami na rzecz ochrony zdrowia i wzorowym oraz wyjątkowo sumiennym wykonywaniem swojej pracy.
Wyróżnienia w postaci Brązowych Krzyży Zasługi oraz Medali za Długoletnią Służbę w imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy wręczył wspomnianym pierwszy wicewojewoda podkarpacki Wiesław Buż. Honorując nimi 33 przedstawicieli personelu przemyskiego szpitala, podkreślił, że ich praca to codzienny trud pomocy drugiemu człowiekowi, to także wielkie zaangażowanie w wypełnianie obowiązków, ale też wielkie serce okazywane pacjentom.
– Jestem przekonany, że w natłoku codziennych zadań i trudnych wyzwań zdarzają się wam ciężkie chwile, ale mimo to skutecznie działacie i osiągacie bardzo dobre efekty. Niech wasza praca i poświęcenie będą jednocześnie waszą pasją i przynoszą dużo zadowolenia oraz wiele osobistej satysfakcji – powiedział, kierując te słowa do wyróżnionych.
Reklama
Z kolei dyrektor przemyskiego szpitala Barbara Stawarz podkreśliła, że praca w szpitalu nie należy do najłatwiejszych i wymaga ogromnych pokładów empatii i zrozumienia.
– Tymi odznaczeniami mówimy symboliczne „dziękuję” za codzienny trud pracy i nieustanną gotowość – podsumowała.
Przyznane odznaczenia są oczywiście również uznaniem za przepracowane lata i podkreśleniem wartości, jakie pracownicy ci wnoszą do życia publicznego i zdrowotnego, dbając o najwyższe standardy opieki...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 57% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze