Lodowisko pozostaje zamknięte do odwołania.
– W nocy z niedzieli na poniedziałek mimo ciągłego monitorowania, a także odśnieżania dachu lodowiska uszkodzeniu uległa część szczytowa dachu. W tej chwili czekamy na przyjazd firmy, która wypożycza nam konstrukcję zadaszenia w celu oceny szkód, a także ponownego postawienia bezpiecznej konstrukcji – poinformował dziś POSiR.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Oni już w tym Przemyślu nad niczym nie panują. Jedyne co im wychodzi, to bandzioch spod za małej marynarki!
Greta co teraz zrobisz? Koledze chyba ręce opadły, o kadrowym nie wspomnę
pan Radny na FB zamieścił takie zdanie w swojej wypowiedzi "My jako mieszkańcy Przemyśla powinniśmy pogratulować decyzji zamknięcia lodowiska już w sobotę, a nie nogować, że zostało zamknięte i nie można było jeździć. " Z tego co pamietam to przykrycie lodowiska mialo byc tymczasowe, ale zostalo chyba na stałe. jeszcze jedno zdanie mnie martwi w wypowiedzi radnego , że nad tym pracują doświadczeni ludzie
tam gdzie ważniejsze jest trucie w relacjach polsko-ukraińskich, nigdy nie będzie normalne w sferze gospodarczo-społecznej. zamiast wykwalifikowanych "managerów" w przemyskich spółkach, przedsiębiorstwach i organizacjach od początku transformacji mieliśmy politruków i działaczy, agenturę i typów spod ciemnej gwiazdy, dyzmów i januszy. Przemyskie ghetto udziałem nas wszystkich.... aktywnie lub biernie
w Przemyślu wszystko się rozlatuje nawet nadzieje na lepsze jutro...
Oczywiście nikt nie pamiętał o tym jak zawalił się pod ciężarem śniegu dach sceny miejskiej w rynku za rządów Jego Ekscelencji miłościwie nam panującego przez 16 lat byłego prezydenta. Nikt się niczego nie nauczył i nie wyciągnął wniosków. Bo i po co? I tak zapłaci "miasto"Jak by tego było mało to ściągnięty z takim trudem inwestor od mebli kupił działki w Zadąbrowiu i tam wybuduje fabrykę i tam przeniesie szwalnię. https://nowiny24.pl/przemysl-stracil-wlasnie-duzego-inwestora-firma-benix-wybuduje-fabryke-w-zadabrowiu-w-gminie-orly/ar/c1-15431831 Fatum jakieś ? A może uroki?
Stefka, to nie fatum... To idiotyczne decyzję byłego prezydenta, tworząc strefę na bagnach to raz , a dwa to brak autostrady
Żeby dojść do pwsw trzeba iść drogą z narażeniem życia i ogromnym hejtem i zamieszaniem wśród kierowców. Skoro nie radzą sobie nasze służby z taką anomalią jak śnieg w zimie, to co mówić o inwestycjach i remontach? I w tej okolicy ma powstać osiedle z funduszy państwowych? Obok deweloper postawił kilka bloków za grube miliony, a chodnik zawalony? Lepiej składajcie kasę na załatanie dziur w drogach niż remontowe kaprysy panny Grety.
Ta krótko bo szkoda cennego czasu i słów. To zawalenie się dachu lodowiska jedynej atrakcji w Przemyślu dla dzieci i młodzieży pozostałej jeszcze w królewskim i wolnym zadupiu jest symboliczne , symbolizuje upadek mieściny o czym piszę od lat czyli wybitnych rządów Chomy z dokładką obecnego mera. Dzisiejsze wiadomości z kroniki z Rzeszowa godz. 18,30 z Przemyśla n.t budowy nowego hospicjum w dawnej jednostce wojskowej na Słowackiego z prośbą o wpłaty bo brakuje 10 milionów zł na dokończenia remontu , Rzeszów- budowa ogromnego centrum komunikacyjnego kwota 80 milionów złotych , ponadto nowe inwestycje w strefie inwestycyjnej 30 przedsiębiorców zatrudnionych docelowo ok. 3000 osób. Aby było ciekawie dzisiejsza wiadomość ze strony internetowej Nowiny 24 obiecywana od 2 lat fabryka mebli będzie zbudowana owszem ale w Zadąbrowiu bo proponowana w Przemyślu pod budowę działka nie odpowiada wymogom inwestora. Aby było ciekawiej tytuły najlepszych samorządowców w województwie otrzymali prezydencji , starostowie Rzeszowa , Stalowej Woli i oczywiście Jarosławia a mer Przemyśla ? Gratuluję . Nie oceniam , nie krytykuję , nie wschodzę w szczegóły wyjątkowo , po prostu tego się nie da skomentować przedstawiam jedynie do oceny i zapoznania , dzisiejsze wiadomości z Kroniki z Rzeszowa i Nowin 24. Tyle w temacie , ale na koniec jak zwykle , jacy wyborcy taka "wadza" , jaki pan taki kram. Gratulacje.
Przemyśl stracił właśnie dużego inwestora. Firma Benix wybuduje fabrykę w Zadąbrowiu w gminie Orły
Przemyśl stracił właśnie dużego inwestora. Firma Benix wybuduje fabrykę w Zadąbrowiu w gminie Orły Łukasz Solski8 lutego Monika Jaworska Firma Benix z Mroczenia w Wielkopolsce, kupiła pod Przemyślem dwie działki za blisko 900 tys. złotych. W Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Zadąbrowiu, w gminie Orły, powstanie duży zakład produkujący meble. Reklama - Za około 900 tys. złotych firma Benix kupiła w Zadąbrowiu w drodze dwóch przetargów dwie działki o łącznej powierzchni blisko 5 hektarów. Powstanie tutaj zakład produkujący meble - powiedział Bogusław Słabicki, wójt gminy Orły. W Zadąbrowiu pracę znaleźć może nawet kilkaset osób. Przemyśl stracił inwestora Budowa fabryki w Zadąbrowiu to cios dla Przemyśla. Benix, jeden z największych producentów mebli tapicerowanych w kraju, uruchomił już w mieście nad Sanem szwalnię i halę o powierzchni 700 metrów kwadratowych. Przy ul. Jasińskiego w wydzierżawionym obiekcie zatrudnienie znalazło blisko 80 osób. W Przemyślu ruszyła fabryka mebli Benix [ZDJĘCIA] Kolejnym etapem inwestycji w Przemyślu miała być budowa dużego zakładu i zatrudnienie nawet 600 osób. Niestety, działka na terenie przemyskiej podstrefy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, nie spełniła oczekiwań firmy Benix. W przyszłości szwalnia w Przemyślu zostanie przeniesiona do Zadąbrowia.
Stefano to tylko jedno wielkie dziadostwo. Sami fachowcy. Dramat
A pan prezydent Bakun morsuje i zażywa kąpieli zimowych co mi tam:):)
Przemyski obserwator - trudno ci nie przyznac racji.Teraz to tylko mozemy sobie pisac, bo co nam pozostalo?Zmarnowane 5 lat.Ale skad moglismy wiedziec.Szok
Do " Obserwatora"Dach z prawdziwego zdarzenia nad lodowiskiem mógł powstać w latach 90. Była chętna firma ("Fermstal" z Dynowa) specjalizująca się m.in. w takich konstrukcjach za nieduże wtedy pieniadze. Niestety, Przemyśl żyl wtedy "budową" centrum sportowego (nowa hala sportowa, basen, boiska itd.), powstał projekt (0,5 mln zl w błoto), a w nim lodowiska już nie było (na jego miejscu miał powstać basen). Gdyby wtedy taflę nakryto prawdziwym dachem, byłaby czynna 8-9 miesięcy w roku i dobrze zarabiała na swoje utrzymanie. Fabryka w Zadąbrowiu? Czemu nie, można dojeżdżać do pracy. W dużej mierze dzięki fatalnie przygotowanej przemyskiej "strefie ekonomicznej", którą obecny prezydent dostał w spadku po poprzednikach. W podmokłym bagnie nikt nie zainwestuje.B. jednostka wojskowa przy ul.Słowackiego. Stoi tam kilka dobrych budynków poszpitalnych wymagających remontu i modernizacji, fakt. Mało kto się będzie palił do zaangażowania w ten biznes, gdy wiadomo kto chce spijać "śmietanę" z nie swojego gruntu, nie swoich środków i nie swojej roboty. Wykonawcy też się nie palą, bo niektórzy z nich latami czekaja na zaplatę ...
Dopisze jeszcze. : Przemyski Obserwatorze.Zastanowmy sie, dlaczego tak naprawde zrezygnowala Firma Benix?DLACZEGO?
Dobrze że zainwestuje w powiecie a nie jak zwykle w Rzeszowie. Dojechać z Przemyśla to 10 min. Traci tylko miasto na podatku dochodowym, trochę szkoda że nie w Przemyślu, tylko ciekawe co z tymi działkami było nie tak że inwestor zrezygnował z ich kupna w przemyskiej strefie ekonomicznej?
W Jasionce też inwestują firmy w strefie ekonomicznej a nie w samym Rzeszowie. Dobrze że inwestor nie zrezygnował z naszego regionu tylko zainwestował w powiecie. Myślę że można się cieszyć chociaż większa radość byłaby gdyby postawił tą fabrykę w Przemyślu.
Myślę że działki były znacznie droższe w przemyskiej strefie a z Zadąbrowie jest bliżej do autostrady. Czysta kalkulacja prywatnej firmy i tyle...
Dlaczego ŻP nie napisało o otwarciu stoku narciarskiego, tylko pisze o niedopatrzeniach i spekulacjach dotyczących władz miasta?
Zastanówmy się, gdzie są ci inwestorzy którzy walili drzwiami i oknami za kadencji Chomy. Przed każdymi wyborami o nich informował, gdzie oni są! Pozwolili na utratę województwa, pozwolili na utratę szpitala wojskowego, pozwolili na budowę autostrady do Korczowej... itd. Za to mamy 2 metalowe kabanosy w rynku i stodołe na stoku....
Hm, dobrze że moje subiektywne ale jednak zawsze prawdziwe wpisy trafiają "pod strzechy" i odżywiają marne często dyskusje na często ważne tematy. Dlatego napisałem w swoich uwagach że tym razem nie oceniam, nie wchodzę w szczegóły, podałem jedynie kilka faktów z kroniki rzeszowskiej z dnia 8.02, a te wiadomości były dla Przemyśla zatrważające, w największym skrócie Rzeszów rozkwit mimo pademii, Mielec, Stalowa Wola, Krosno, Sanok, Nowa Dęba, i Jarosław tak drodzy właśnie Jarosław - rozwój, jedynie Królewski Przemyśl, upadek, zresztą nie od dzisiaj, zaś dawne miasto zmierza raczej w szeroko pojętym rozwojem cywilizacyjnym do poziomu Lubaczowa czy Przeworska tylko wymienione miasteczka sa o wiele bardziej zadbane, czyste, schludne. No cóż boli mnie, powinno boleć wszystkich mieszkańców stan mieściny, okropne obdarte z tynków domy i kamienice, ziejące czarnym dymem kominy niczym za moich czasów parowozy, setki pustych już dawnych lokali handlowo - usługowych z napisami "do wynajęcia" lub "do przedania", ostatnio na Jagiellońskiej w kierunku skrzyżowania z Wałową naliczyłem kolejno 6 pustych wystaw dawnych sklepów. No cóż można tego nie widzieć, można nie słyszeć, po prostu nie być zainteresowanym stanem upadłej mieściny. Kultura marna, sport w przeciwieństwie np do Mielca,czy Jarosławia nie istnieje, baza sportowa bez rozszerzania tematu niemal powojenna choć duża sala sportowa na Mickiewicza to przerobiona na halę przed II Wojną Światową ujeżdżalnia koni wojskowych, to w największym skrócie. No cóż upadek nie od dzisiaj to proces trwający od lat, nie wiem gdzie Kuchciński, Rząsa i inni wcześniejsi wybrańcy suwerena, wiem że posłami nie będą wiecznie, wrócą na stałe na łono już niestety zrujnowanego i upadłego zadupia, bo dzieła dopełni covid i właśnie na koroniwirusa będą próbować scedować całą winę. A jak działają posłowie z prawdziwego zdarzenia pokazuje posłanka z Jarosławia joanna Szmidt Rodziewicz, skuteczna do bólu, do tego urodziwa i sympatyczna a to ważne, istotne. No cóż brak przynajmniej 1 poważniego inwestora w Przemyślu od ponad 20 i więcej lat świadczy o skuteczności kolejnych i obecnych posłów, rad-bezrad, prezydentów, merów, zaś widomym znakiem upadku mieściny jest okropnie zardzewiały most kolejowy, zmiana planów budowy tej fabryczki mebli, i zawalony w części daszek z ceraty archaicznego już niestety lodowiska. Na koniec jak zwykle do przemyskiego suwerena, jacy wyborcy, taka "wadza", jaki pan taki kram.
No tak obserwatorze.Ale po co wracac ciagle do przeszlosci.Wszyscy juz dobrze wiemy jak bylo za Prezydenta Chomy i jak nas wszystkich zalatwil.Dzis to juz nawet trawy sie nie kosi i nie odmiata sniegu.A wszystko to dla zdrowotnosci.Co to sie z Panem porobilo Panie Prezydencie.Pan sie nawet juz na swojego poprzednika nie skarzy chocby za ten stok.Audytu do dzis nie ma to i juz nie bedzie.W Przemyslu nowych inwestycji nie bedzie bo uciekaja.I tu jest Pan rowniez zadowolony.Czy Pan sobie z nas mieszkancow zartuje????Jak przetrwac 2.5 roku do wyborow.Takie piekne miasto.Obserwatorze, jak dlugo chcesz tak jeszcze pisac?Szacun za wytrwalosc i szacun za prawde, bo taka jest jak piszesz.Pozdrawiam
To wasze biadolenie nie ma sensu. Przemyśl miał swoja szansę za czasów austriackich choć jednak trudno to tak nazwać z uwagi na ilość żołnierzy która tu zginęła, niemniej powstało tu bardzo dużo budynków i miasto się rozwinęło. Druga szansa nie do końca wykorzystana to okres tzw komuny i tu możecie na mnie psy wieszać tylko że ja pamiętam jak wyglądało miasto na początku przełomu lat 50 / 60 -tych ub. wieku a jak pod koniec 89 roku. Pamiętam ile ludzi wsiadało na Jagielońskiej czy na 1-go Maja do autobusów aby dojechać do pracy. To się kochani nie wróci. Choćby z uwagi na uwarunkowania terenowe, brak terenów do rozwoju miasta czy przygraniczne położenie. Mentalność przemyślan tez pozostawia wiele do życzenia. Nie ma się co łudzić, jesteśmy skazani na pipidówę, komu nie pasuje to jest dużo miast prężnie się rozwijających choćby Rzeszów najbliżej.
Do trochę prawdy, hm, nasze czyli czyje biadolenie nie na sensu zaś twoje ględzenie i biadolenie do kwadratu ma oczywiście sens. Dziwna analogia i nostalgia do minionych czasów które doskonale pamiętam a że pamięć jeszcze służy to również pamiętam że po studiach wyższych zarabiałem ok. 20 dolarów USA miesięcznie, mówi wam to coś, to do młodych, owszem kto chciał pracować to się zatrudniał w np. Polnej, Pomonie, Płytach Pilśniowych, PKP, Porcie Przeładunkowym, ZM Dymitrowa, Ponar Plasomat, Faninie, Zakładach Mięsnych, Wędzarni Ryb, Urzędach Wojewódzkim i Miejskim, Komitecie Wojewódzkim i Miejskim PZPR, Froncie Jedności Narodu, Milicji, WOP, SB, LWP, mam wyliczać, mogę więcej. Więc proponuję abyś sam dał przykład, Rzeszów blisko czeka na ciebie.
Bo stok został otwarty nielegegalnie pytam gdzie była policja i sanepid
Dzięki moja Aniu za pozdrowienia i ciekawe uwagi ktore wezme pod uwagę. Ale czasem coś napiszę bo szkoda Przemyśla , pięknego jak wiesz i sama piszesz dawnego miasta wojewódzkiego kiedy w 1998 roku liczba mieszkańców osiągnęła ponad 68 tysięcy mieszkańców. Ale to stare dzieje , prehistoryczne , dzisiaj niecałe 60 tysięcy a młodych prawie nie ma , wszyscy w Holandii , u Szwabów , nawet w Krakowie , ba w Rzeszowie. No cóż nie mam ochoty pisać więcej bo po numerze z tak reklamowaną przez Bakuna fabryką mebli nic mnie w tym Przemyślu już nie zaskoczy. No cóż można i tak powielać zachowania i rządy Chomy czyli pic , pic , pic na wodę bo lanie wody jest zawsze na czasie i Bakun powiela od ponad 2 lat ta samą formę zarządzania mieściną zamiast uczyć się samorządności od Prezydenta do jutra zresztą Rzeszowa 81 letniego Tadeusza Ferenca. Na resztę szkoda czasu i słów , nie należy zapominać że istnieją również rady - bezrady które są współwinne upadku totalnego Przemyśla. Ale Choma przynajmniej pozostawił nam smętny hejnał więc należy się radować , bo jacy wyborcy taka "wadza" jaki pan taki kram. To prawdziwe i oczywiste. Pozdrawiam miła Aniu
Dałeś wielokrotnie dowody swojej nadwrażliwości na jakąkolwiek nie tylko krytykę ale choćby odmienne zdanie. I ten przypadek niestety to potwierdza. Tematem był rozwój miasta ,zresztą niejednokrotnie sam pisałeś że w okresie komuny miasto tętniło życiem, było na ulicach mnóstwo młodzieży, i co istotne z Twojego punku widzenia rozwijał się sport. może w nie najlepszych warunkach a jednak. Miasto za komuny miało czasy swojej prosperity i to moim skromnym zdaniem nie da zanegować ,oczywiście faktami a nie bzdurnym pisaniem.Wartość nabywcza pensji jest innym tematem, faktycznie w przeliczeniu na USD było jak piszesz. Z tym ze należało by napisać jaka była faktyczna wartość pieniądza, co można było wtedy za tą pensję kupić, opłacić czy można było utrzymać rodzinę itd. To temat zupełnie inny i może doczeka się swego wątku. Tak samo jak kwestia dzisiejszego życia za pieniądze jakie zarabia znakomita część przemyślan.
Odśnieżali i pracowali nad namiotem intensywnie i regularnie chodze z psem tamtędy. Najwazniejsze ze zostały podjete dobre decyzje o zamknieciu.
Oni już w tym Przemyślu nad niczym nie panują. Jedyne co im wychodzi, to bandzioch spod za małej marynarki!
Greta co teraz zrobisz? Koledze chyba ręce opadły, o kadrowym nie wspomnę
pan Radny na FB zamieścił takie zdanie w swojej wypowiedzi "My jako mieszkańcy Przemyśla powinniśmy pogratulować decyzji zamknięcia lodowiska już w sobotę, a nie nogować, że zostało zamknięte i nie można było jeździć. " Z tego co pamietam to przykrycie lodowiska mialo byc tymczasowe, ale zostalo chyba na stałe. jeszcze jedno zdanie mnie martwi w wypowiedzi radnego , że nad tym pracują doświadczeni ludzie