Reklama

„Zbuduj swoją (naszą) przyszłość poprzez sztukę”

09/01/2023 08:27

„Build up (y)our future through arts”" („"Zbuduj swoją (naszą) przyszłość poprzez sztukę”) ERASMUS + to projekt realizowany z funduszy EU, który rozpoczął się w czerwcu 2022, dzięki współpracy pięciu szkół: z Litwy, Włoch, Turcji, Portugalii oraz z Polski., ta Ta ostatnia reprezentowana była przez nauczycielki:, Katarzynę Styś i Ewę Miśkowicz-Cichocką, oraz uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu.


Uczestnicy projektu.

W myśl założeń projektu młodzież ma odkrywać własną drogę artystyczną, swoje talenty, poznawać bogactwo kulturowe innych krajów, budować kreatywne relacje z innymi, jak również rozwijać postawę otwartości na odmienność. Edukacyjna wartość projektu ma zapobiegać procesom kulturowego wykluczenia, kreować postawy proekologiczne oraz rozwijać kompetencje cyfrowe.

We wrześniu 2022 roku II LO gościło jego partnerów. Tydzień pełen aktywności, pod hasłem „How artistic am I?”, rozpoczął się w Krakowie, a kontynuowany był w Przemyślu. Młodzież wzięła tu udział w warsztatach tanecznych Piotra Jopa, warsztatach ceramicznych pracowni artystycznej „Ceramiczny Lis”, warsztatach teatralnych Rafała Paśki oraz  warsztatach plastycznych Małgorzaty Pięty.

Reklama

Uczniowie Szkoły Muzycznej w Przemyślu przygotowali również dla gości koncert specjalny. W następnych miesiącach podobna wizyta partnerska miała miejsce na Litwie i – online – na warsztatach prowadzonych przez szkołę z Turcji. Zakończenie projektu planowane jest na luty 2024 roku.


MW
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama